تایید آزادسازی منابع ارزی ایران توسط دو خبرگزاری خارجی
بورس نیوز: خبر آزادی زندانیان ایرانی – آمریکایی و آزادسازی ۷ میلیارد دلار منابع ارزی مسدود شده ایران در کره جنوبی در صدر اخبار خبرگزاری‌ها قرار گرفت.
ساعتی پس از انتشار خبرآزادی باقر و سیامک نمازی، خبرگزاری های” رویترز” و” فاینشال تایمز” با انتشار خبر‌های اختصاصی خود به تایید خبر اولیه پرداختند.
خبرگزاری رویترز با اشاره به خبر ازادی این دو فرد دو تابعیتی ایرانی – امریکایی به نقل از یک منبع آگاه نوشت: «به واسطه تبادل زندانیان و میانجی گری یکی از کشور‌های همسایه منابع بلوکه شده ایران به خاطر تحریم‌ها به زودی آزاد می‌شود.»
در همین حال خبرگزاری فاینشال تایمز به نقل از یک منبع آگاه نوشت: اقدام اخیر ایران مبنی بر آزاد کردن زندانیان آمریکایی مانند آقای نمازی نشان دهنده حسن نیت ایران برای تبادل بزرگ زندانیان است. این اقدام می‌تواند منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی را آزاد سازد. کشور‌های قطر، سوییس و سازمان ملل در این امر درگیر هستند. “
این ازاد سازی به دنبال مذاکرات فشرده‌ای است که طی هفته‌های اخیر با وساطت یکی از کشور‌های منطقه درباره آزادسازی هم‌زمان زندانیان ایران و آمریکا و میلیارد‌ها دلار از منابع ارزی مسدود شده کشورمان انجام می‌شود.

source

توسط ecokhabari