تربت حیدریه ـ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان تربت حیدریه از افتتاح دو نیم کیلومتر راه روستایی کوهی با هزینه‌ای بالغ بر ۴ میلیارد تومان خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر کرباسی صبح پنجشنبه در مراسم افتتاح که با حضور نماینده تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه برگزار شد اظهار کرد: در بخش رخ تربت حیدریه ۱۳ روستای پاگدار، حصار جلال، آب باریک بالا، آب باریک پایین, کلغری، بیدستان، غنچی، قجاق، پوستین و دوز و معدن، پیش آخور، زرکک، چهار درخت و بیدستان مجموعاً به طول ۳۶/۵ کیلومتر نیاز به آسفالت دارند که هر کیلومتر بهسازی و آسفالت حدود ۲ میلیارد تومان هزینه دارد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان تربت حیدریه با بیان اینکه کل هزینه آسفالت این ۱۳ روستا بیش از ۷۰ میلیارد تومان است، ادامه داد: تکمیل دو نیم کیلومتر راه روستایی کوهی با هزینه‌ای بالغ بر ۴ میلیارد تومان با پیگیرهای نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، معاونت استاندار و فرماندار شهرستان تربت حیدریه و دستور مدیر کل محترم راهداری و حمل و نقل جاده‌ای توسط اداره شهرستان انجام شده است.
وی همچنین بیان کرد: در هفته دولت ۴ پروژه دیگر افتتاح که شامل، افتتاح پل و اسفالت ورودی شهر کدکن، بهره برداری از پروژه تکمیل، بهسازی و آسفالت ۴ کیلومتر باقیمانده از راه روستایی ترقی، افتتاح آسفالت راه روستایی کامه به طول یک کیلومتر، و بهره برداری از روشنایی گردنه سبز به طول یک کیلومتر بودند.
کرباسی افزود: اکنون بیشتر راههای آسفالته شهرستان نیز وضعیت مطلوبی ندارد و نیازمند روکش آسفالت است و تعداد ۱۷ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان با طول ۴۳ کیلومتر نیاز به بهسازی و آسفالت دارد و از مجموع ۷۷۰ کیلومتر راه‌های مواصلاتی این خطه حدود ۵۰۰ کیلومتر به راه روستایی اختصاص دارد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان تربت حیدریه میزان برخورداری راه آسفالته در شهرستان تربت حیدریه را ۹۸ درصد عنوان کرد و افزود: این در حالی است که این رقم در سطح استان حدود ۹۵ درصد است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari