در بازار خودرو هیچ جنب و جوشی دیده نمی‌ شود
بورس نیوز: سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‎‎داران و فروشندگان خودرو تهران اظهار کرد: اکنون در بازار خودرو هیچ جنب و جوشی دیده نمی‌شود. می‌توان گفت بازار به خواب رفته از طرفی قدرت خرید مردم کاهش یافته و همین طور روشن نشدن جزئیات واردات خودرو سبب شده مشتریان همیشگی بازار، منتظر روشن شدن این موضوعات به ویژه واردات خودرو باشند. اما در روز‌های اخیر که قیمت دلار در بازار آزاد در حال افزایش است و همین امر خودرو‌ها را گران کرده است.
موتمنی در خصوص زمان مناسب برای خرید خودرو بیان کرد: اگر با این دید که خودرو یک کالای مصرفی است و برای مصرف روزمره قرار است مورد استفاده قرار گیرد خیلی تفاوتی ندارد و در هر شرایط که احساس نیاز داشته باشیم باید خودرو را خریداری کنیم. اما اگر بخواهیم با دید سرمایه گذاری و سوددهی آن را بخریم شرایط فرق دارد و مواردی، چون نرخ دلار و بحث واردات در آن نقش دارد و سرمایه گذار هم صبر می‌کند تا در یک شرایط مناسب تری اقدام به خرید کند.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران به خریداران خودرو توصیه کرد: برای خرید خودرو حتما به واحد‌های صنفی معتبر که دارای پروانه کسب هستند مراجعه کنند در این صورت اگر مشکلی هم به وجود بیاید قابل حل است؛ اما اگر به فروشندگان غیر مجاز مراجعه شود یا فریب تبلیغات فضای مجازی را بخورند که با چند میلیون ارزان‌تر خودرویی را بخرند قطعا ضرر می‌کنند و سرمایه خود را از دست می‌دهند.
در حال حاضر تیبا با افزایش یک میلیون تومانی با قیمت ۲۰۰ میلیون تومان، ساینا اس با افزایش دو میلیون تومانی ۲۱۸ میلیون تومان، کوئیک پلاس با افزایش یک میلیون تومانی ۳۰۶ میلیون تومان و کوئیک اس با افزایش سه میلیون تومانی با قیمت ۲۶۶ میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد.
همچنین در محصولات ایران خودرو نیز دنا پلاس توربو ۶ دنده دستی با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت ۴۸۱ میلیون تومان، پژو پارس با افزایش دو میلیون تومانی با قیمت ۳۱۸ میلیون تومان، و پژو ۲۰۶ تیپ سه با افزایش سه میلیون تومانی با قیمت ۳۴۴ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.
در بازار خودرو هیچ جنب و جوشی دیده نمی‌ شود

source

توسط ecokhabari