وزیر صمت ضمن تاکید بر لزوم تدوین سند راهبردی ماشین آلات تا اواسط آبان ماه سال جاری، گفت: اگر کمبودی در این حوزه داشته باشیم از طریق واردات، جبران می کنیم.
به گزارش خبرنگار مهر، سید رضا فاطمی امین امروز در جلسه تدوین سند راهبردی ماشین‌آلات معدنی و راه‌سازی اظهار کرد: سند راهبردی ماشین‌های مختلف بخش صنعت معدن و راه سازی و ساختمان سازی باید نیمه نخست آبان‌ماه طراحی و تدوین شود.
وزیر صمت با بیان اینکه امسال وزارت صمت به دنبال اجرای یک سیاست متوازن در حمایت از ماشین‌آلات صنعتی، معدنی، کشاورزی، راه‌سازی و ساختمان سازی است، اظهار کرد: در این زمینه در نظر داریم در هر حوزه‌ای که ظرفیت ساخت داخل وجود دارد از این ظرفیت استفاده کرده و هر کجا که کمبودی داریم از طریق واردات تأمین شود.
فاطمی امین به صادرات نیز اشاره و تاکید کرد: برای وزارتخانه صادرات ماشین‌آلات و تجهیزات در همه حوزه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. صادرات از دو بعد تأمین ارز کافی برای تأمین مایحتاج و همچنین قدرت دادن به کشور در سطح بین‌المللی اهمیت و آورده دارد.
وی تصریح کرد: سال گذشته ۴۸.۵ میلیارد دلار صادرات بدون نفت از کشور انجام شد که در پنج‌ماهه امسال ۲۴ درصد رشد داشته است.
فاطمی امین گفت: قدرت یافتن کشور در سطح بین‌المللی از طریق صادرات محصولاتی مثل مواد خام و اولیه یا نیمه‌خام نظیر شمش فولادی، متانول و غیره محقق نمی‌شود، بلکه باید بتوان کالاهایی صادر کرد که کمتر کشوری در جهان قادر به تولید آن است که حوزه ماشین‌آلات از جمله این بخش هاست.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari