مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو برای این هفته وقوع بارش در برخی حوضه‌های آبریز کشور را پیش‌بینی و اعلام کرد: حوضه آبریز دریای خزر بالاترین میزان بارش در بین حوضه‌های اصلی را خواهد داشت.
به گزارش خبرگزرای مهر به نقل از پاون، گزارش جدید مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو بیانگر آن است که برای هفته جاری وقوع بارش‌ها در شمال و شمال غرب کشور پیش‌بینی می‌شود. همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده نیز بارش‌ها به‌طور عمده در سواحل دریای خزر مورد انتظار است.
حوضه آبریز دریای خزر این هفته بیشینه بارش ۴۴ میلی‌متری و متوسط محدوده ۲.۶ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است. مقام دوم پر بارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز دریاچه ارومیه با بیشینه بارش ۵.۷ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱ میلی‌متری است. پس‌ازآن حوضه آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۲.۷ میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری را تجربه می‌کند.
حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان هم بیشینه بارش ۲ میلی‌متری با متوسط محدوده صفر میلی‌متری دارد. در هفته جاری حوضه آبریز قره قوم با بیشینه ۱.۹ میلی‌متر و محدوده بارش صفر میلی‌متری است. حوضه آبریز مرزی شرق تنها حوضه آبریز درجه‌یک بدون بارش کشور در این هفته است. این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه ۲ کشور ۱۸ حوضه آبریز بدون بارش هستند.
در هفته منتهی به ۲۹ مهرماه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور روند بارش‌های متفاوتی را تجربه خواهند کرد، به‌طوری‌که در ۵ حوضه آبریز بارش خواهیم داشت و ۱ حوضه هم بدون بارش خواهند بود. بر این اساس حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۲۹ مهر بیشینه بارش ۴۱ میلی‌متری و متوسط محدوده ۲ میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.
در هفته منتهی به ۲۹ مهر حوضه آبریز قره قوم هم بیشینه بارش ۴.۵ میلی‌متری و متوسط محدوده ۳ دهم میلی‌متری را تجربه خواهد کرد. حوضه آبریز فلات مرکزی هم در هفته منتهی به ۲۹ مهر بیشینه بارش ۲.۱ میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری خواهد داشت.
در هفته منتهی به ۲۹ مهر حوضه آبریز دریاچه ارومیه بیشینه بارش ۳ دهم میلی‌متری بدون متوسط محدوده خواهد داشت. حوضه‌های آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان هم در هفته منتهی به ۲۹ مهر بیشینه بارش ۲ دهم میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.
حوضه آبریز مرزی شرق تنها حوضه آبریز اصلی بدون بارش در هفته منتهی به ۲۹ مهر خواهد بود. همچنین، از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه‌۲ نیز ۱۹ حوضه باران نخواهند داشت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari