تخصیص اعتبار ۵۰ هزار میلیاردی به افزایش حقوق کارکنان دولت
بورس نیوز: محمد خدابخشی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از اختصاص اعتبار ۵۰ هزار میلیاردی به افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت خبر داد و اظهار کرد: این اقدام دولت سیزدهم گام عملی برای ترمیم حقوق کارکنان دولت بدون رشد پایه پولی است، دو فوریت این لایحه در مجلس تصویب شد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: با این لایحه حدود یک میلیون تومان به صورت پلکانی به حقوق کارکنان دولت اضافه می‌شود بر این اساس افرادی که ۱۰ میلیون حقوق دریافت می‌کنند، یک میلیون تومان به حقوق آن‌ها اضافه می‌شود و کارمندانی که زیر ۱۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند بیشتر از ۱۰ درصد حقوق‌شان اضافه می‌شود.
نماینده مردم الیگودرز در خانه ملت بیان کرد: دولت ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به افزایش حقوق کارمندان اختصاص داده، البته این افزایش حقوق، در سقف بودجه ۱۴۰۱ تعیین شده و سقف بودجه تغییر نمی‌کند فقط نوعی جابجایی در اعتبارات هزینه‌ای انجام می‌شود.
خدابخشی افزود: این اقدام دولت در راستای کمک به کارکنان دولت و با حفظ قدرت خرید آن‌ها انجام شده است و مجلس هم با تصویب دو فوریت این لایحه به دولت کمک می‌کند تا بتواند مشکلات معیشتی مردم را حل کند.
وی تاکید کرد: تلاش همکاران ما در کمیسیون برنامه و بودجه این است که هر چه سریعتر این لایحه جمع بندی و به صحن علنی مجلس برای تصویب فرستاده شود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه این لایحه برای هفت ماه از اول شهریورماه اجرایی می‌شود، گفت: این اقدام می‌تواند قدرت خرید مردم را حفظ کرده و به افزایش حقوق بازنشستگان دولتی هم کمک کند.

source

توسط ecokhabari