وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای صادرات مرکبات، خشکبار و محصولات آبزی و دامی، بازارهای صادراتی مناسبی در منطقه و جهان وجود دارد که با توجه به ظرفیت‌فوق‌العاده کشاورزی ایران، فرصتی بی‌نظیر است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «سید جواد ساداتی‌نژاد» در جلسه روز گذشته قرارگاه دیپلماسی غذایی با اشاره به تولید محصولات کشاورزی سالم و بهداشتی افزود: در یک سال گذشته در زمینه سلامت محصولات کشاورزی اقدامات خوبی صورت گرفته و در همین راستا موانع و مشکلات بهداشتی که جریان صادرات محصولات کشاورزی را متوقف کرده بود، به طور کامل برطرف و حل شده است.
وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: کاهش بروکراسی‌های اداری مربوط به صادرات محصولات کشاورزی، اصلاح و تغییر برخی از شیوه‌نامه‌های صادراتی، انعقاد تفاهم‌نامه‌های بهداشتی بین‌المللی، رایزنی با بیش از ۲۰ کشور جهان در زمینه صادرات محصولات کشاورزی، از سرگیری صادرات برخی محصولات کشاورزی از جمله، سیب، کیوی، دام سبک، گوشت مرغ، خوراک آبزیان، فلفل دلمه‌ای و … در یک سال گذشته نشان دهنده اهمیت صادرات محصولات کشاورزی در دولت سیزدهم است.
وی با بیان این که بخش کشاورزی می‌تواند پیشران و موتور محرک اقتصاد کشور باشد، تصریح کرد: در این راستا اقدامات مؤثری صورت گرفته که امیدواریم با همت کشاورزان و بازرگانان کشور شاهد تداوم پیشرفت‌ها باشیم.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، سفیر ایران در چین، استاندار مازندران، تجار و بازرگانان و معاونان وزارت جهاد کشاورزی نیز در این نشست حضور داشتند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari