ابلاغ شیوه نامه واردات گندم معمولی و دروم توسط صنف و صنعت
بورس نیوز: در راستای اجرای سیاست‌های ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مبنی بر تغییر گروه کالایی گندم دروم و معمولی از گروه ۴ به ۲۱، در نامه‌ای به کانون انجمن صنفی سراسری صنایع آرد، انجمن غلات و انجمن صنفی آردسازان ایران، شیوه‌نامه واردات گندم توسط صنف و صنعت را ابلاغ کرد.
این شیوه‌نامه با توجه به ضرورت پایش مصارف گندم وارداتی در صنف و صنعت مربوطه و عدم ورود آن به نظام خرید تضمینی گندم داخلی، ضوابط و مقررات مربوط به چگونگی واردات گندم معمولی (کد تعرفه ۱۰۰۱۹۹۲۰) و گندم دروم (کد تعرفه ۱۰۰۱۱۹۰۰) جهت آگاهی و اطلاع‌رسانی به متقاضیان واردات گندم به شرح زیر اعلام شد.
۱. ثبت سفارش توسط واحد‌های صنفی و صنعتی دارنده پروانه معتبر و تنها دارای انبار اختصاصی ثبت شده در سامانه انبار‌های وزارت صمت یا شرکت‌های بازرگانی طرف قرارداد رسمی با واحد‌های مذکور میسر است.
۲. حجم کلی ثبت سفارش در سقف نیاز واحد‌های صنفی و صنعتی انجام خواهد شد و متوسط عملکرد سه سال گذشته واحد‌های مربوطه ملاک پذیرش مقدار ثبت سفارش برای آن‌ها است.
۳. ثبت ورود و خروج محموله‌های وارداتی در سامانه انبار‌های وزارت صمت الزامی است.
۴. دفتر صنایع غذایی و تبدیلی وزارت جهاد کشاورزی مسوولیت کنترل میزان ثبت سفارش و رعایت سقف وارداتی هر کدام از واحد‌های صنفی و صنعتی را بر عهده دارد.

source

توسط ecokhabari