سعید غلامی با اشاره به خروج ۵۸ خودرو به دلیل مغایرت در اطلاعات از مزایده خودروهای رسوبی اعلام کرد که با بازدید از این خودروها تکلیف این خودروها نیز تعیین می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، سعید غلامی باغی با رد شایعات درباره خروج خودروها و پورشه‌های رسوبی از مزایده شماره ۵۶۵ سازمان فروش اموال تملیکی اعلام کرد: ۵۸ خودرو به دلیل مغایرت در اطلاعات، قبل از رمزگشایی پیشنهادها متقاضیان از مزایده خارج شدند.
وی در مورد خودروهایی که به دلیل مغایرت حذف شده بودند، گفت: این خودروها شامل پورشه و BMW است و ممکن است از سایر برندها نیز به آنها اضافه شود چرا که همچنان برندگان مزایده فوق‌العاده قبلی فرصت دارند تا وجه خود را تکمیل کنند.
معاون جمع‌آوری و فروش سازمان اموال ادامه داد: از ۳۱ خودرویی که در مازندران برای مزایده مطرح شده بود، ۲۷ خودرو به دلیل مغایرت تعداد سیلندر بین خودروی ۴ سیلندر و ۶ سیلندر که در قیمت تأثیرگذار است از مزایده حذف شدند و تنها ۴ مورد مغایرتی نداشته‌اند.
وی ادامه داد: کارشناسان دادگستری که خودروها را بازدید کرده بودند تعداد سیلندرها را به‌اشتباه ثبت کرده بودند و برای آنکه حقوقی از خریداران و دولت تضییع نشود، بر اساس قانون باید پارتی‌های موردنظر را باطل و در مزایده بعدی مطرح کنیم که این اقدام از سوی سازمان اموال تملیکی انجام شده است.
غلامی بیان کرد: قرار است از این خودروها که در بندر نوشهر است، بازدید شود و با اقداماتی که انجام می‌گیرد، دیگر شاهد مغایرت یا بروز مشکل در فرایند مزایده این خودروها نباشیم.
وی با تأکید بر اینکه مواردی که سبب ابطال پارتی می‌شود، عبارت است از مغایرت در مدل، رنگ و تعداد سیلندر، اظهار کرد: در صورتی یک شماره بدنه موتور، شاسی و یا موارد این‌چنینی به‌اشتباه جابه‌جا شود، هیچ ارتباطی به ارزش خودرو ندارد، اما اگر مدل خودرو، رنگ و یا تعداد سیلندرهای آن به‌اشتباه ثبت شده باشد، به طور قطع بر روی قیمت خودرو تأثیر خواهد داشت.
به گفته وی، هر عاملی که منجر به تضییع حقوق دولت و یا خریداران می‌شود، حتماً حذف خواهد شد.
غلامی با تأکید بر اینکه اعلام برندگان روز ۱۶ مهر (شنبه) انجام شد، گفت: برندگان اول سه روز مهلت داشتند تا وجه خود را تکمیل کنند، برندگان دوم نیز تا روز ۲۲ مهر (باتوجه‌به یک روز تعطیلی) فرصت دارند تا وجه خود را تکمیل کنند.
بر اساس این گزارش، دور دوم مزایده خودروهای خارجی باقی‌مانده در روزهای آتی شروع می‌شود و از روز ۲۶ مهرماه بازدید عموم از خودروهای خارجی مزایده شماره ۵۶۶ امکان‌پذیر خواهد بود. زمان بازگشایی پیشنهادها نیز روز سوم آبان است. عمومی مردم؛ مانند مزایده قبلی می‌توانند در این مزایده شرکت کنند و خودروها همه شماره‌گذاری ملی خواهد شد.
متقاضیان می‌توانند در سایت ستاد دولت ثبت و امضای الکترونیکی دریافت کنند و پس از بازدید از خودروها در مزایده شرکت کنند.
۱,۲۰۰ میلیارد تومان از سپرده شرکت‌کنندگان در مزایده خودروهای خارجی بازپرداخت شد
بر این اساس متقاضیانی که برای خرید خودرو در این مزایده شرکت کرده و وجه سپرده قانونی خود را به صورت الکترونیکی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت واریز کرده و برنده نشدند، ظرف پنج روز سپرده خود را دریافت کردند که یک رکورد قلمداد می‌شود.
نتایج مزایده شماره ۵۶۵ خودروهای خارجی ۱۶ مهرماه با حضور نمایندگان دستگاه‌های قضائی و نظارتی و اجرایی اعلام شده بود.
جزئیات دور دوم مزایده خودروهای خارجی به شماره ۵۶۶ در رسانه‌ها منتشر شده است و از تاریخ ۲۶ مهرماه امکان بازدید متقاضیان از خودروهای باقی مانده فراهم خواهد بود.
به شرکت کنندگان در مزایده‌های سازمان اموال تملیکی توصیه می‌شود وجه سپرده قانونی خود را به صورت الکترونیکی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت پرداخت کنند تا پس از اعلام نتایج و در صورت برنده نشدن، مبالغ آنها زودتر به حسابشان واریز شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari