سرپرست ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور از اختصاص سهم ۲۰ درصدی از میزان فروش خودروهای شرکت‌های تولید کننده داخلی به مالکان خودروهای فرسوده خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، آقای علیرضا احمدی گفت: ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور برای اجرای بند ف تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ پس از پیگیری‌های مکرر ستاد و جلسات متعدد با نمایندگان وزارت صمت و خودروسازان، سهم ۲۰ درصدی از قرعه کشی مرحله اخیر خودروهای شرکت‌های تولید کننده داخلی به مالکان خودروهای فرسوده اختصاص یافت.
سرپرست ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشورافزود: به شرط آنکه در زمان تحویل خودرو جدید، خریدار گواهی اسقاط خودرو فرسوده خود را تحویل دهد.
احمدی افزود: این در حالی است که در قانون بودجه، ۱۰ درصد خودروهای قرعه‌کشی به دارندگان خودروهای فرسوده تعلق می‌گیرد، و این مصوبه مشوق مضاعفی برای اسقاط خودرو است.
سرپرست ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت کشور گفت: افرادی که دارای خودروی فرسوده هستند و مشمول این طرح خواهند بود، می‌توانند از این پس در طرح فروش خودرو، ثبت‌نام کنند و به شرط برنده شدن کد ثبت‌نامی این افراد، از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت استعلام خواهد شد. چنانچه براساس کد ثبت‌نامی، خودرو فرسوده وجود داشت، منوط بر آنکه تا دو ماه آینده، شخص خودروی خود را اسقاط و گواهی اسقاط را ارائه دهد، خودروی مورد تقاضا، تحویل می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari