سخنگوی وزارت صمت ضمن تشریح جزئیات رشد صنعتی در نیمه نخست ۱۴۰۱، گفت: بخش خودرو و قطعات با رشد ۲۱.۹ درصدی بالاترین نرخ رشد را در بین بخش های مختلف اقتصادی داشته است.
امید قالیباف در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت تولیدات صنعتی، اظهار کرد: در ۶ ماهه امسال بالاترین نرخ رشد در بین بخشهای مختلف اقتصاد مربوط به بخش خودرو و قطعات با ۲۱.۹ درصد می‌شود.
سخنگوی وزارت صمت افزود: صنعت خودرو و قطعات در شهریور امسال نسبت به مرداد (ماه قبل) ۱۱.۵ درصد بوده است که نشان می‌دهد تولید خودرو در مسیر افزایشی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در نیمه نخست امسال ماشین آلات و تجهیزات ۱۶.۲ درصد رشد کرده است که بعد از خودرو و قطعات در رتبه دوم قرار دارد.
سخنگوی وزارت صمت اضافه کرد: شرکتهای صنعتی بورسی که حدود ۵۰ درصد بخش صنعت را شامل می‌شوند در پایان شهریور امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۵ درصد رشد مثبت داشته‌اند که این مساله رشد ۵.۱ درصدی ۳ ماهه در گزارش مرکز آمار را تأیید می‌کند.
وی ادامه داد: گروه فلزات اساسی نیز در پایان شهریور امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹.۴ درصد رشد داشته که این رشد نسبت به ماه قبل (مرداد) ۱۱ درصد محاسبه شده است.
قالیباف با اشاره به اینکه رشد بالای صنعتی عمدتاً در صنایع بزرگ اتفاق افتاده است، گفت: صنایع کوچک و متوسط در نیمه اول سال ۱۴۰۱ رشد ۱.۹ درصدی داشته‌اند، در حالی که صنایع بزرگ ۶ درصدی را ثبت کرده‌اند.
وی در مورد شاخص فروش شرکتهای معدنی بورسی هم اظهار کرد: شاخص فروش شرکتهای معدنی بورسی در پایان شهریور امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۸.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari