سیاوش وکیلی گفت: بهتر است دولت کماکان به بازار سرمایه وزن داده و متوجه باشد که بازار سرمایه یک تشکل صنفی با افرادی محدود نیست و نیاز به همکاری و هماهنگی بیشتر نهادها و حمایت دولت به منظور بهبود شرایط دارد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سیاوش وکیلی کارشناس بازار سرمایه در رابطه با شرایط حاکم بر بازار سرمایه به بورسان گفت: با وجود برخی مسائل که شرایط بازار سرمایه را متاسفانه مه آلود کرده، بهتر است نگاه ویژه‌ای به برخی مولفه‌ها که بر اقتصاد کشور سایه افکنده است، صورت گرفته و پس از آن به دنبال راهکارهای اساسی و بنیادی بود.
وی در ادامه افزود: آنچه که این روزها بر فضای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه حاکم است، شامل قیمت‌گذاری دستوری، نبود تعادل بین بازار بدهی و بازار سهام و حجم اوراق است؛ همچنین ابزارهای بدهی تناسبی با کشش بازار و وضعیت آن ندارد.
این کارشناس اظهار کرد: کماکان بحث‌های بودجه‌ای افزایش نرخ خوراک و سیستم چانه‌زنی در بازار حاکم بوده و فضا را دچار ابهام کرده است. طبیعی است در این فضا، اهرم‌های سرمایه‌گذاری جانب احتیاط را انتخاب می‌کنند.
وی ادامه داد: سازمان بورس یکسری اقدامات حاکمیتی و اجرایی دارد که در بخش اقدامات حاکمیتی نمره قابل قبولی را به خود اختصاص داده به طوری که برگزاری جلسات مختلف در وزارت اقتصاد، نهادهای مختلف، سازمان‌ها، مجلس و غیره انجام داده گویای این اقدامات بوده و مجموعه‌ای از مکاتبات انجام شده است.
وکیلی تصریح کرد: در بخش مربوط به اقدامات اجریی باید اجماع و هماهنگی بیشتری به منظور بازگشت رونق به بازار سرمایه صورت گرفته و مطالبه‌گری باید از جنس سامان یافته باشد.
وی درباره مطالبه ناشران، اهالی بازار سرمایه بیان کرد: این روزها نیاز به همدلی بیشتر برای بازگشت رونق به بازار سرمایه بیش از پیش احساس می‌شود. مطالبات بازار سرمایه با محوریت سازمان می‌تواند نشاط را به بازار برگردانده و افراد حقیقی که از بازار رفته اند نیز به بازار بازگردند.
این کارشناس خاطرنشان کرد: بهتر است دولت کماکان به بازار سرمایه وزن داده و متوجه باشد که بازار سرمایه یک تشکل صنفی با افرادی محدود نیست و نیاز به همکاری و هماهنگی بیشتر نهادها و حمایت دولت به منظور بهبود شرایط دارد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari