ابوالفضل ابراهیمی‌زاده گفت: این قبیل اقدامات (تصویب بسته ۱۰ بندی حمایت از بازار سرمایه) کاتالیزورهای مثبت هستند و تاثیر مثبت خود را خواهند داشت اما به هر حال باید به سرمایه‌گذاران هم حق داد در شرایطی که بازارهای جهانی دچار رکود شده و با توجه به تورم انتظاری محتاطانه‌تر عمل کنند.
ابوالفضل ابراهیمی‌زاده مدیر معاملات کارگزاری صبا جهاد در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در خصوص آغاز اجرای بسته ۱۰بندی حمایت از بازار سرمایه بیان کرد: مشکلی که در حال حاضر بازار سرمایه ما با آن مواجه شده، مشکل ارزندگی نیست. تقریبا همه ما می‌دانیم سهم‌های بازار ارزنده بوده و خرید در این قیمت‌ها توجیه دارد. مشکل کمبود نقدینگی در بازار است و پول به جایی که احساس خطر کند وارد نمی شود.
وی افزود: باید فضا را به سمتی ببریم که ریسک سرمایه‌گذاری کاهش یابد؛ در غیر این صورت شاید ایجاد محدودیت برای بازارگردان‌ها کافی نباشد. البته که این قبیل اقدامات کاتالیزورهای مثبت هستند و تاثیر مثبت خود را خواهند داشت؛ ولی در مجموع سمت تقاضا باید تقویت شود.
این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه بند بیمه کردن پرتفوی سهامداران حقیقی که در بسته جدید حمایتی آمده راهکار خوبی است، بیان کرد: تورم انتظاری به تهدیدی برای بازار سرمایه ما تبدیل شده است. اسناد خزانه اسلامی “اخزا”ها در بازار با نرخ ۳۰ درصد نیز فروشنده دارند و با این وضعیت، سهم با P/E حدود ۳ هم جذابیت ندارد.
وی افزود: بند مربوط به تزریق نقدینگی به بازار بند خوبی است و سمت تقاضا را تقویت خواهد کرد اما به هر حال باید به سرمایه‌گذاران هم حق داد در شرایطی که بازارهای جهانی دچار رکود شده و با توجه به تورم انتظاری و نیز ریسک و بازدهی بازار سرمایه نسبت به بازارهای رقیب، محتاطانه‌تر عمل کنند. ما تجربه سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۹ را داریم و می‌دانیم در صورت ورود نقدینگی به این بازار، بازار سرمایه پتانسیل جهش‌ و رشدهای سنگین را هم دارد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari