با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (سهامی عام) به مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال از طریق فرابورس ایران از روز دوشنبه مورخ ۰۹/۰۸/۱۴۰۱ به مدت سه روز کاری در نمادهای "صبا۵۱" و "صبا۵۲" عرضه عمومی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، دارایی مبنای انتشار صکوک اجاره شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین بخشی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین است که توسط نهاد واسط از بانی اوراق(شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین) خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می‌شود.
این اوراق ۴ ساله و با نرخ اجاره‌بهای ۱۹ درصد می‌باشد که این اجاره‌بها هر شش ماه یک‌بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می‌گردد و عرضه آن در صورت اخذ مجوز انتشار، از طریق شرکت فرابورس ایران صورت خواهد گرفت.
جهت تضمین پرداخت اجاره‌بها و اصل این اوراق در سررسید، پرتفویی از سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین، سرمایه‌گذاری صدر تامین و بانک تجارت با در نظر گرفتن رتبه اعتباری A- بلندمدت و A۱ کوتاه‌مدت بانی توثیق گردیده است.
عامل فروش این اوراق شرکت کارگزاری صبا تامین بوده و مسئولیت بازارگردانی و تعهد پذیره‌نویسی آن بر عهده شرکت‌های تامین سرمایه امین و تامین سرمایه دماوند می‌باشد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari