معلمان طرح مهرآفرین کد شناسه می گیرند
بورس نیوز: نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری با ردیف ۸ این لایحه موافقت کردند.
براساس ردیف ۸ ماده واحده این لایحه؛ معافیت مالیاتی و بیمه بازنشستگی ایثارگران موضوع مواد (۳۷) و (۵۶) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران با اصلاحات و الحاقات بعدی آن از شمول سقف مقرر در جزء (۸) بند (الف) تبصره (۱۲) مستثنی است.
نمایندگان در ادامه و در جریان جزئیات لایحه مذکور، با پیشنهاد محمدحسن آصفری درخصوص اصلاح کل ردیف ۹ ماده واحده پیرامون معلمان طرح مهرآفرین موافقت کردند که به شرح زیر اصلاح شد:
ردیف ۹- کلیه معلمان طرح مهرآفرین مشمول قانون رتبه بندی بدون برگزاری آزمون مجدد قرار گرفته و وزارت آموزش و پرورش ملزم به صدور کد شناسه از اول مهر ۱۴۰۱ برای آن‌هاست.
همچنین نمایندگان در ادامه با ردیف ۱۰ ماده واحده لایحه مذکور موافقت کردند.
براساس ردیف ۱۰ ماده واحده لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری؛ افزایش‌های ناشی از اجرای این قانون از مابه التفاوت موضوع جزء (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) کسر نمی‌شود.
نمایندگان در پایان بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری با ۱۹۸ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۶ نماینده حاضر در صحن با ماده واحده و تبصره‌ها و ردیف‌های اصلاح شده این لایحه موافقت کردند.

source

توسط ecokhabari