عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که بیمه سبد سهام سهامداران افراد حقیقی، یک تدبیر مناسب برای جلوگیری از ترس و واهمه سهامداران خرد از ریزش قیمت‌ها در بازار سهام است، چراکه آنها می‌توانند با اطمینان خاطر در بازار بمانند و حداقل از دریافت سود ۲۰ درصدی مطمئن باشند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، غلامرضا مصباحی مقدم در خصوص اقدامات سازمان بورس در جهت بازگشت اعتماد سهامداران، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم در خصوص حمایت از سهامداران، بیمه سبد سهام است که از طریق آن افراد می‌توانند به صورت سالانه تا ۱۰۰ میلیون تومان از سهام خود را مورد حمایت ۲۰ درصدی قرار دهند که اتفاقی خوب برای سهامداران خرد است.
وی افزود: این تصمیم سازمان بورس، زمینه‌ساز اطمینان‌خاطر سهامداران خرد است که دیگر در معاملات سهام در صف خرید یا فروش قرار نمی‌گیرند و بدون دغدغه از دریافت سود حداقلی در سال بعد مطمئن هستند.
مصباحی مقدم تاکید کرد: این اقدام کمک می‌کند که نوعی آرامش روانی بر جامعه سهامداری به خصوص سهامداران خرد حاکم شود و آنها به دلیل دریافت سود تضمین شده از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند.
رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: سهامداران زیادی در بازار وجود دارند که تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان اقدام به خرید سهام در بازار کرده یا می‌کنند؛ بنابراین با توجه به تعداد قابل توجه این دسته از سهامداران در بازار، استفاده از بیمه سهام را می‌توان به عنوان یک اقدام مثبت در راستای ایجاد ثبات و تعادل در بازار اعلام کرد.
وی خاطرنشان کرد: همواره چنانچه شرایطی غیرعادی در بازار ایجاد شده نگرانی سهامداران را به همراه داشته باشد، شاهد ایجاد صف‌های فروش طولانی برای سهام خواهیم بود و در این راستا سرعت نزول قیمت سهامی که سهامداران عرضه می‌کنند، افزایش خواهد یافت.
مصباحی مقدم افزود: در این شرایط به‌کارگیری بیمه سهام موجب جلوگیری از التهاب بازار سهام می‌شود و آرامش نسبی را بر بازار حاکم می‌کند.
رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان تاکید کرد: وقتی سهامداران از امروز بتوانند برای یک سال، سبد سهام خود را با بازدهی ۲۰ درصدی بیمه کنند، به عبارتی ریزش‌های بازار برای آنها هراس‌آور نخواهد بود و به عبارتی همین بیمه سهام به مرور باعث ثبات بخشی به روند معاملات می‌شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari