احسان عسکری بیان کرد: بهبود سیستم بانکداری کشور و عدم پرداخت سودهای بالا به سپرده‌های سنگین و همچنین عدم ضربه به وضعیت عملیاتی و مالی شرکت‌ها در مصوبه‌های مختلف را، از الزمات حمایت از بورس دانست.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، احسان عسکری کارشناس بازار سرمایه به بررسی احتمال موفقیت‌آمیز بودن چهارمین بسته حمایتی بورس تهران پرداخت و به بورسان گفت: در شرایط کنونی که وضعیت عملیاتی و مالی شرکت‌ها به خوبی گذشته نیست و چشم‌انداز مناسبی نیز از آینده سیاسی و اقتصادی کشور وجود ندارد، این دست از حمایت‌ها تاثیر قابل توجهی دارند اما اگر این حمایت‌ها در زمانی که شرایط مساعدتر بود صورت می‌گرفت، می‌توانست بهتر باشد.
وی درباره بند اول این بسته که به نوعی بیمه سرمایه و ارائه یک سود ۲۰ درصد سالانه بود عنوان کرد که این موضوع بی‌تاثیر نخواهد بود اما وجود بازارهای موازی با بازدهی‌های جذابتر و همچنین نیاز به تغییر چینش سبد سهام در طول زمان باعث می‌شود که برخی این میزان سود را جذاب ندانند.
عسکری همچنین عنوان کرد که مباحثی همچون دستور به توقف فروش حقوقی‌ها و بازارگردان‌ها به نوعی باعث از بین رفتن ماهیت اصلی بورس به عنوان یک بازار خواهد شد و عرضه و تقاضا را دستکاری می‌کند که می‌تواند تبعات بیشتری همچون دفعات گذشته داشته باشد.
این کارشناس در پایان بهبود سیستم بانکداری کشور و عدم پرداخت سودهای بالا به سپرده‌های سنگین و همچنین عدم ضربه به وضعیت عملیاتی و مالی شرکت‌ها در مصوبه‌های مختلف را، از الزمات حمایت از بورس دانست.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari