رضا علیانی، معاون مالی و پشتیبانی شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: این شرکت در تاریخ ۳۰ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ با هدف تکمیل سبد محصولات و خدمات بانک پاسارگاد تاسیس شد که عمده هدف آن ایجاد بستر امن جهت پرداخت و تامین این بستر برای مشتریان بانک پاسارگاد بود.
وی افزود: ۱۰ درصد از سهام شرکت در مرحله عرضه اولیه به بازار سهام وارد می‌شود و ۱۵ درصد نیز طبق نظر سازمان و توافق سهامدار عمده به مرور به بازار سرمایه وارد خواهد شد و در نهایت ۲۵ درصد  از سهام شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد به بازار سهام عرضه خواهد شد.
معاون مالی و پشتیبانی شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد درخصوص تغییر سهامدار عمده در زمان عرضه بیان کرد: در زمان عرضه تغییر سهامدار عمده نداریم و سهامدار عمده به میزان دارایی سهام، عرضه خواهد داشت.
علیانی درباره استقبال از محصولات “پی پاد” به بورس نیوز گفت :محصولات شرکت در بستر‌های مختلفی عرضه می‌شود که یکی از آن‌ها اپلیکیشن خود شرکت است که بالغ بر ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار کاربر دارد و این میزان هر روز در حال افزایش است. در قسمت پوز تقریبا ۲۰ درصد از بازار کل کشور را در اختیار داریم که این مبین رضایت پذیرنده ها است. در قسمت پرداخت خرد نیز تقریبا عمده بازار در اختیار شرکت است.
وی درخصوص تاثیر رکود اقتصادی موجود در اقتصاد کلان تاثیر آن بر درآمد شرکت خاطرنشان کرد: این رکود بر وضعیت “پی پاد” بی تاثیر نیست  اما در شرکت با تبدیل این تهدید‌ها به فرصت سعی کردیم اثر آن را کمرنگ کنیم و حتی در برخی مواقع با بهره وری بتوانیم اثر آن را بر درآمد کمتر نشان دهیم. این یکی از همان تهدید‌هایی بود که توانستیم به فرصت تبدیل کنیم.
معاون مالی و پشتیبانی شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد در این باره ادامه داد: در مرحله اول با گذاشتن کلاس‌های مشاوره مالیاتی برای تعدادی پذیرنده VIP  مستقیما ورود کردیم و سعی کردیم دید آن‌ها را نسبت به اتفاقی که در جامعه رخ داده روشن‌تر کنیم. بازار این تراکنش‌ها را چه روی بستر پوز و چه درگاه‌های مختلف لازم دارد. نکته دوم این است که با جمع آوری پوز‌های کم تراکنش و بازگرداندن آن‌ها به بازار و قسمت های پرتراکنش توانستیم بهره وری بیشتری از پوز‌ها داشته باشیم.
وی با اشاره به سهم شرکت در صنعت پرداخت توضیح داد: سهم شرکت از بازار تقریبا ۹ درصد روی تعداد تراکنش و ۱۱ درصد روی مبلغ تراکنش بوده که در جایگاه چهارم شرکت‌های PSP ها هستیم البته این موضوع قطعا برای راضی کننده نیست و رشد بیشتری خواهیم داشت.
علیانی درباره سوددهی صنعت پرداخت عنوان کرد: صنعت پرداخت یک صنعت سرمایه بر است و برای داشتن یک شرکت PSP نیاز به سرمایه گذاری بالایی است. مخصوصا اینکه بیشتر دارایی‌های این شرکت از جنس دارایی‌های وارداتی است. اگرچه این صنعت سرمایه بر است، اما در مقابل صنایعی که به همین اندازه سرمایه نیاز دارند ،به خصوص اگر در کوتاه مدت در نظر بگیریم، سوددهی قابل قبولی دارند.  در چند سال اخیر سود خوبی را بین سهامداران تقسیم کردیم و در ۵ سال گذشته با مراجعه به صورت و گزارش‌های مالی ، تقسیم سود‌ها ، تکمیل شدن بهره برداری از پروژه‌های جدید، کاملا مشخص است که شرکت و صنعت بهره ور است و سوددهی خوبی دارند.
 
پایان مطلب

source

توسط ecokhabari