در نهمین جلسه گروهی خبرنگاران با مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار، سیاوش پرویزی‌نژاد رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری به موضوعاتی همچون تشریح وظایف این واحد و عملکرد صندوق‌ها در دوره رونق و رکود بازار، آخرین جزئیات صندوق املاک و مستغلات و … پرداخت.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، در ادامه مجموعه نشست‌های مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار به میزبانی روابط عمومی این سازمان، صبح امروز (۱۷آبان ماه) رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری با جمعی از اصحاب رسانه به گفت و گو پرداخت.
طی این جلسه پرویزی‌نژاد بیان کرد: مهمترین مسئولیت این واحد توسعه کمی و کیفی صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. تلاش بر این است که تعداد و تنوع آنها را جهت توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری غیرمستقیم افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه این اداره فرآیند اخذ مجوز صندوق‌ها تسریع و تسهیل می‌کند، گفت: این واحد برای راه‌اندازی صندوق‌ها مراحلی مشمول بر صدور موافقت اصولی، مجوز تاسیس، پذیره‌نویسی و در نهایت مجوز فعالیت را تسهیل و به سرانجام می‌رساند. البته افزایش سقف صندوق‌ها، تمدید مجوز و تغییرات در ارکان آنها نیز از جمله وظایف این واحد محسوب شده و به این واسطه ارتباط با نهادها همواره حفظ می‌شود.
یکی از وظایف اصلی این اداره تدوین و تسهیل مقررات جدید سرمایه‌گذاری است و در همین راستا صندوق‌های سهامی تضمین اصل سرمایه و همچنین صندوق املاک و مستغلات طی سال گذشته راه‌اندازی شده است و احتمالا طی هفته آینده نیز جزئیات تاسیس صندوق‌های بخشی نیز ابلاغ بشود؛ با مشخص شدن ناشران و صنایع آنها، این صندوق‌ها احداث می‌شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari