نماینده مردم شیراز و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ایجاد روش‌های غیر بودجه‌ای برای تأمین مالی زیرساخت‌ها در کشور تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار مهر جعفر قادری در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: در حال حاضر منابع تأمین کننده زیر ساخت‌های کشور اعتبارات دولتی است.وی اظهارداشت: تمامی تلاش‌ها معطوف به اینکه روش‌های غیر بودجه‌ای برای تأمین مالی زیرساخت‌ها در کشور فراهم تا فشار از روی منابع بودجه‌ای برداشته شود.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: این کمیسیون با توجه به احساس خلاءها و کمبودها در زمینه تأمین مالی به ویژه در حوزه تولید و زیرساخت‌ها بررسی و تصویب طرحی با هدف رفع این مشکل در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: اکنون کشور در زمینه تأمین مالی به ویژه در حوزه تولید و زیرساخت‌ها با مشکلات مالی فراوانی روبروست و در عین حال خلاء و مغایرت‌های قانونی زیادی در این عرصه وجود دارد.
قادری اظهارداشت: یک سال و نیم روی این موضوع وقت گذاشته و در حقیقت طرحی با عنوان «تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها» در چند فصل تهیه تا ساختاری برای تأمین مالی تولید و زیر ساخت‌ها در کشور ایجاد شود.
وی در ادامه ضمن اشاره یه بودجه یک هزار و ۳۹۴ هزار میلیارد تومانی مورد پیش بینی برای سال ۱۴۰۱ در کشور افزود: در خوش بینانه ترین حالت عملکرد بودجه در سال جاری ۱,۰۰۰ میلیارد تومان باشد که این مبلغ تمامی هزینه‌های جاری مملکت را حتی پوشش نخواهد داد.
نماینده مردم شیراز و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآورشد: دولت از مقام معظم رهبری اجازه گرفته ۱۰ درصد از منابع صندوق توسعه ملی به بودجه تزریق تا صرف اشتغال و پروژه‌های زیر بنایی شود از اینرو دولت شاید بتواند از این ۲۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی نزدیک به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان را از این محل تأمین مالی کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari