حمایت ایمیدرو برای هوشمندسازی معدن و صنایع معدنی
بورس نیوز: وجیه الله جعفری، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: لازم است سند سیاستی مناسب جهت ورود به نسل چهارم انقلاب صنعتی و هوشمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی در کوتاه‌ترین زمان نهایی شود.
وی بیان کرد: شرکت‌های این حوزه در هر سطحی که قرار دارند را باید به طور کارشناسانه راهبری کرد تا از مزیت‌ها و فرصت‌های انقلاب صنعتی چهارم بهره ببرند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: نقش ایمیدرو از اجرا به سمت تسهیل گری، بسترسازی و هدایت رفته است و در حوزه انقلاب صنعتی نسل چهارم به دنبال جبران عقب ماندگی‌ها در بخش فناوری هستیم.
وی با بیان اینکه هوشمندسازی معادن یکی از راهبرد‌های کلیدی بخش معدن و صنایع معدنی است، گفت: استفاده و بهره مندی از فناوری‌های تحول آفرین و سرمایه گذاری و توسعه باید از اولویت‌های راهبردی در اسناد تحول گرایانه این حوزه باشد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: مدیران ایمیدرو، پیشنهادات خود را راجع به پیش نویس این سند راهبردی اعلام کنند تا با تعیین یک برنامه زمانبندی، وارد فاز اجرا شویم.
وی ضمن اشاره به اقدامات توسعه‌ای ایمیدرو در تهیه طرح‌های جامع محصولات معدن و صنایع معدنی گفت: ایمیدرو به منظور پیاده سازی اسناد توسعه‌ای این بخش همچون طرح‌های جامع فلزات اساسی (فولاد، مس و سرب و روی)، توسعه حوزه‌های آموزش، تجهیز نیروی انسانی و تامین ماشین آلات را برنامه ریزی کرده است.

source

توسط ecokhabari