تربت حیدریه ـ مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سرمایه انسانی مسئله بسیار مهمی است، گفت: سرمایه نیروی انسانی برای حوزه فرهنگ بسیار با اهمیت و ویژه است.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا سهرابی شامگاه جمعه در مراسم اختتامیه جشنواره ملی عکس زعفران اظهار کرد: وزارت ارشاد از صنایع خلاق هنری حمایت می‌کند و مسئله سرمایه انسانی مسئله بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود و هیچ سرمایه‌ای مانند سرمایه نیروی انسانی برای حوزه فرهنگ پر اهمیت نیست و باید زیر ساخت‌ها همه به هر نحوی فراهم شوند تا همه استعدادها و ظرفیت‌ها مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شایسته است جشنواره‌ای با این عظمت به صورت ۲ سالانه برگزار تا در آن شاهد تولید صنایع خلاق و خلاقیت اقتصادی نیز باشیم.
وی افزود: این بدان دلیل است که هنر و اقتصاد مکمل یکدیگر بوده و در کنار یکدیگر به شکوفایی می‌رسند.
سهرابی بیان کرد: شهرستان‌های زاوه و تربت حیدریه بسیار مستعد و پرظرفیت هستند که باید از صنایع خلاق و اقتصاد خلاق توجه شود و نکته‌ای که حائز اهمیت است هنرهای تجسمی در انقلاب فرهنگی است که خلاقیت یکی از نکات اشتراک فرهنگ و اقتصاد است و باید توجه خاص به تولید تصاویر خلاق توسط تصویر گران داشته باشیم.
مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بر این اساس چنانچه از این پس یک سال جشنواره به روال کنونی به رقابت در حوزه عکس و یک سال به رقابت در حوزه پوستر و کارت پستال اختصاص یابد، ما نیز جشنواره را بیشتر از گذشته زیر چتر حمایتی خود خواهیم برد.
تولید ۸۲۱ اثر در جشنواره ملی زعفران تربت حیدریه
در ادامه علی عمرانی، دبیر هفتمین جشنواره ملی عکس زعفران تربت‌حیدریه و زاوه نیز اظهار کرد: در جشنواره امسال ۷۲ عکاس ۸۲۱ اثر تولید کردند.
دبیر هفتمین جشنواره ملی عکس زعفران تربت‌حیدریه و زاوه افزود: فراخوان اولیه جشنواره هفتم آبان ماه جاری از طریق سامانه‌های پرمخاطب و معتبر عکاسی نظیر: عکاسی، پارس‌فوتو و چلیک اطلاع رسانی شد.
وی اظهار کرد: آثار رسیده در سه بخش اصلی، ویژه و جنبی ارزیابی و البته امسال بخش آرشیو شامل عکس و فیلم‌های مربوط به سال‌های قبل نیز، به موضوعات جشنواره اضافه شده‌بود.
عمرانی با اشاره به گاه شماره جشنواره بیان کرد: هجدهم تا ظهر نوزدهم آبان ماه آخرین مهلت ارسال آثار از سوی دبیرخانه در نظر گرفته شده و نوزدهم آبان نیز داوری آثار انجام شد.
دبیر هفتمین جشنواره ملی عکس زعفران تربت‌حیدریه و زاوه تصریح کرد: محمد ستاری، محمدرضا شریف زاده، ناصر محمدی و عادل عزیزی داوری این دوره از جشنواره ملی زعفران را برعهده داشتند.
وی گفت: هفتمین جشنواره عکس زعفران با حضور ۴۰ عکاس کشوری و۳۰ عکاس منطقه‌ای و دو خبرگزاری خارجی در شهرستان‌های تربت حیدریه و زاوه برگزار شد. که عکاسان داخلی از استان‌های تبریز، اصفهان، گرگان، ساری، مشهد و تربت حیدریه و زاوه در جشنواره شرکت کردند.
عمرانی تاکید کرد: قصد داریم اولین دبیرخانه دائمی عکس جشنواره را در تربت حیدریه از طریق اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و یا شهرداری و شورای شهر راه اندازی کنیم و از مسیولین فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و کشور تقاضا داریم در به ثبت رساندن دبیرخانه دائمی این شهرستان تلاش کنند.
دبیر هفتمین جشنواره ملی عکس زعفران تربت‌حیدریه و زاوه یکی دیگر از رویدادهای هفتمین جشنواره عکس زعفران را بخش آرشیوی عنوان کرد و گفت: کلیه عکاسان که از ادوار گذشته عکس یا فیلم به عنوان زعفران ضبط کردند می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.
گفتنی است؛ در بخش اصلی حمید سبحانی، امید علیزاده و مهدی وقاری به تریب اول تا سوم شدند. در همین بخش هاشم عرفان‌منش و میراکبر بهای شایسته تقدیر معرفی شدند. در بخش ویژه: رضا اسماعیل زاده، امید علیزاده و محمدرضا اعتقادی به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند. در بخش جنبی سیدعلی رضویان، فرناز دمنابی و نگین جباری به ترتیب اول تا سوم شدند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari