مدیر روابط عمومی مبین انرژی خلیج فارس گفت: نگرانی هایی برای پتروشیمی های جم و پارس وجود دارد که با تدابیر در نظر گرفته شده در شرایط فعلی خوراک خود از مسیر دیگری تهیه می کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، روزهای گذشته خبری مبنی بر تعطیلی شرکت مبین انرژی خلیج فارس در رسانه‌ها منتشر شد، پیگیری‌های مهر نشان داد که این تعطیلی مقطعی و برای تعمیرات بوده اما همین تعطیلی هم می‌توانست برای پتروشیمی‌هایی نظیر؛ پارس، جم و آریا دردسر ساز شود چرا که خوراک خود را از مبین تهیه می‌کنند در صورتی که این طور نیست و مدیر روابط عمومی شرکت مبین انرژی خلیج فارس در رابطه با این موضوع به مهر می‌گوید: مبین در حال حاضر ۴۳ درصد از صادرات پتروشیمی را ارائه سرویس می‌دهد؛ برق، آب، بخار و … را تأمین می‌کند. بنابراین نمی‌تواند به صورت کامل و برای یک هفته تعطیل شده باشد.
وی ادامه داد: ۴۳ درصد از صادرات محصولات پتروشیمی یعنی اگر مبین یک هفته از چرخه فعالیت خارج شود به معنای این است که عسلویه به کل باید از چرخه فعالیت خارج شود در صورتی که اینگونه نیست.
مدیر روابط عمومی مبین انرژی خلیج فارس اضافه کرد: همچنین باید در نظر داشت که تعطیلی یک هفته‌ای مبین به معنای تعطیلی کل عسلویه است در صورتی که اینگونه نیست.
وی در پاسخ به اینکه آیا نشتی خطوط آب لوله مبین صحت ندارد، گفت: یکی از خدمات و سرویس‌هایی که مبین به شرکت‌ها ارائه می‌دهد، سرویس آب خنک کننده است که تقریباً در حجم سه یا چهار برابر آب مصرفی تهران ما از دریا می‌گیریم و به وسیله پمپ‌های بزرگ به سمت شرکت‌ها هدایت می‌شود. و کار خنک کنندگی تجهیزاات را انجام می‌دهد. که ممکن است دچار نشتی شود و نیاز به اقدامات تعمیراتی داشته باشد. اما به این شکل نیست که اگر قسمتی از مبین دچار خللی شود مبین به صورت کامل بخوابد.
وی ادامه داد: خط لوله‌ای وجود دارد که به شرکت پلیمر آریا ساسول آب دریا را انقال می‌دهد که تا کنون نزدیک به ۱۷ سال است که در حال سرویس دهی بوده است. و هر چند وقت یک بار با هماهنگی‌های انجام شده تعمیراتی بر روی این خط انجام می‌گرفت. اکنون با توجه به اینکه این خط دچار نشتی شده است با هماهنگی شرکت آریا ساسول ظرفیت آبدهی را کاهش داده و واحد الفین آریا ساسول برای تعمیرات برای هماهنگی با شرکت‌های سرویس گیرنده برای تعمیرات خط خودشان اقدام کرده‌ایم.
مدیر روابط عمومی مبین انرژی خلیج فارس اضافه کرد: اکنون هم به این شکل است که خط مربوطه تحت تعمیر است و تا دوشنبه وارد سرویس می‌شود. از این طریق آریا ساسول نیز وارد سرویس می‌شود.
وی در خاتمه خاطر نشان کرد: منطقه‌ای وجود دارد که از آن منطقه آب توزیع می‌شود. اقداماتی در این خصوص صورت گرفته که از سایر مسیرها برای پتروشیمی جم و پارس از مسیر دیگری آب تأمین شد و در حال فعالیت و فعالیتشان در سرویس بوده و مشکلی ندارند.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari