احتیاط در روند صعودی بازار سهام+بورس نیوز
بورس نیوز:
بازار سهام در روز جاری، هم جهت با روز گذشته منفی دنبال شد. شاخص کل بورس با کاهش ۱۰ هزار و ۹۶۸ واحدی (معادل ۰.۷۷ درصد) به یک میلیون ۴۰۸ هزار و ۱۷۱ واحد کاهش ارتفاع داد. شاخص هم وزن، نماینده نماد‌های کوچکتر بازار سهام با کاهش ۳ هزار و ۱۰ واحدی به ۳۹۸ هزار و ۸۱۵ واحد رسید. همچنین شاخص فرابورس با کاهش ۱۰۵ واحدی، به ۱۸ هزار و ۴۱۹ واحد تنزل پیدا کرد.
احتیاط در روند صعودی بازار سهام
ارزش معاملات خرد در پایان امروز به حدود ۳ هزار و ۸۱۵ میلیارد تومان رسید و در بین صنایع، گروه‌های خودرویی، فرآورده‌های نفتی، محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و محصولات غذایی و در بین نماد‌ها “شپنا”، “خگستر”و “شبندر” بیشترین ارزش معاملات را داشتند.
در پایان معاملات امروز سرانه فروش حقیقی با ۱۷.۵ میلیون تومان بیشتر از سرانه خرید حقیقی با ۱۶.۱ میلیون تومان بود.
احتیاط در روند صعودی بازار سهام+بورس نیوز
نماد‌های “شبندر”، “فملی”، “کچاد”، “شپنا”، “فولاد”و “شستا” با نوسان منفی بیشترین تاثیر را بر کاهش شاخص داشتند و نماد‌های “خگستر”، “شپنا”، “شستا”، “شبندر”، “شتران”، “خودرو”و “خساپا” جزو نماد‌های پر تراکنش بازار بودند.
در پایان معاملات امروز بازار سهام، ۷۳۹ میلیارد تومان خروج پول حقیقی از بازار صورت گرفت؛ همچنین بیشترین ورود پول حقیقی به گروه‌های صندوق قابل معامله، دباغی و چرم، خدمات فنی و مهندسی، محصولات غذایی و اطلاعات و ارتباطات بود و بیشترین خروج پول حقیقی از گروه‌های نفتی، خودرویی، شیمیایی، فلزات اساسی و بانک‌ها بود.
احتیاط در روند صعودی بازار سهام+بورس نیوز
از دیگر رویداد‌های مهم امروز در بورس کالا عرضه ۱۹۲ دستگاه خودروی دیگنیتی با قیمت پایه ۸۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با تقاضا ۴۴۸ دستگاه در معاملات امروز بود که قیمت نهایی خودروی فروخته شده در بورس کالا برای مصرف کننده بعد از اعمال ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و هزینه‌های جانبی یک میلیارد و ۳۴۳ میلیون و ۴۵۷ هزار تومان خواهد بود.
احتیاط در روند صعودی بازار سهام+بورس نیوز
همچنین بورس کالای ایران اعلام کرد تا اطلاع بعدی، خرید از همه گرید‌های پلی استایرن انبساطی همه عرضه کنندگان، به صورت بهین یابی و ماهانه در نظر گرفته خواهد شد.
 
امیرمحمد آبیار

source

توسط ecokhabari