کسب درآمد ومهان از سود سهام محقق شده+بورس نیوز
بورس نیوز:
گروه توسعه مالی مهر آیندگان در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مهرماه سال جاری مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری خود را برابر با ۹ هزار و ۲۰۸ میلیارد تومان شناسایی کرد، سرمایه‌گذاری صورت گرفته توسط این شرکت در آغاز نیمه دوم سال مالی مربوط به شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه و شرکت‌های غیر بورسی بود.
عمده‌ترین سرمایه‌گذاری گروه توسعه مالی مهر آیندگان در مهرماه مربوط به شرکت‌هایی بود که در بازار سرمایه فعالیت می‌کنند، بهای تمام‌شده این سرمایه‌گذاری‌ها بالغ‌بر ۷ هزار و ۸۴ میلیارد تومان به ثبت رسید، “ومهان” مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری که در شرکت‌های غیربورسی انجام داد برابر با ۲ هزار و ۱۲۳ میلیارد تومان اعلام کرد.
کسب درآمد
بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری گروه توسعه مالی مهر آیندگان در شرکت‌هایی که خارج از بازار سرمایه حضور دارند نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد، ارزش بازار پرتفوی بورسی “ومهان” در هفتمین ماه از سال جاری در شرکت‌های بازار سرمایه با ۲۲ هزار و ۳۲۰ میلیارد تومان به ثبت رسید.
گروه توسعه مالی مهر آیندگان در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مهرماه سال جاری در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های خود را بالغ‌بر ۲۲ هزار و ۳۲۰ میلیارد تومان به ثبت رساند که نسبت به بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌ها رشد ۲۱۵ درصدی را به همراه داشت.
عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در پرتفوی بورسی “ومهان” مربوط به بخش «چند رشته‌ای صنعتی» با یک هزار و ۵۵۷ میلیارد تومان بود و نسبت به ماه گذشته افزایش ۹ میلیارد تومانی را تجربه کرد، پس‌ازآن نیز بیشترین بهای تمام‌شده مربوط به بخش «سیمان، گچ و آهک» با یک هزار و ۶۶ میلیارد تومان بود.
بیشترین میزان ارزش بازار در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» “ومهان” در اختصاص شرکت «سنگ آهن گل گهر» با ۵ هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان بود، همچنین «سرمایه‌گذاری غدیر» نیز با ۴ هزار و ۶۰۷ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را به خود اختصاص داده بود.
“ومهان” با سرمایه ثبت‌شده ۳ هزار میلیارد تومانی طی عملکرد ۷ ماهه در سال مالی منتهی به اسفندماه سال ۱۴۰۱ از محل سود سهام محقق‌شده یک هزار و ۴۶۷ میلیارد تومان درآمد داشت، همچنین “ومهان” از واگذاری سهام به سود ۱۹ میلیارد ۲۹۸ میلیون تومانی دست یافت.
درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها و اوراق تسهیلات مسکن در این دوره ماهانه برابر با مبلغ ۲ میلیارد و ۴۷۱ میلیون تومان بوده و از ابتدای سال مالی تاکنون نیز به درآمد ۵۲ میلیارد و ۴۸۲ میلیون تومانی رسید‌ها ست.
همان‌طور که گفته شد، بیشترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری “ومهان” در مهرماه مربوط به شرکت‌های غیر بورسی بود، عمده‌ترین سرمایه‌گذاری در شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت با ۷۳۰ میلیارد تومان به ثبت رسید.
پایان مطلب

source

توسط ecokhabari