ناوگان حمل و نقل عمومی با محوریت شرکت های داخلی نوسازی می‌ شود
بورس نیوز: حمد وحیدی روز سه شنبه در آیین واگذاری ۵۰۰ دستگاه اتوبوس از سوی وزارت کشور به ناوگان حمل و نقل شهری با بیان این‌که با حضور کارشناسان داخلی، اتوبوس‌های خوبی تولید شده است، گفت: نزدیک به ۷۵ درصد محصولات، ساخت داخل است که اقدام بسیار ارزشمندی است.
وی افزود: تولید، قلب تپنده اقتصاد کشور است و باید با تمام ظرفیت در افزایش تولید در کشور اقدام کنیم.
وزیر کشور با بیان این‌که نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری کشور یک ضرورت مهم برای آسایش و رفاه مردم عزیز ایران است، گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بعد از وقفه یک دهه با محوریت شرکت‌های تولیدی داخلی در حال انجام است.
وی ادامه داد: اقتصاد بدون تولید، مرده است که خوش‌بختانه روند تولید صنعتی پرشتابی را در کشور شاهد هستیم.
وزیر کشور با بیان این‌که زنجیره تحقیق و تولید، یک زنجیره پیوسته، بالنده و زنده است، خاطرنشان کرد: تولید در کنار آثار مهم اقتصادی، پیامد‌های مثبت اجتماعی هم دارد و این امر به نوبه خود به تقویت سرمایه اجتماعی در کشور کمک می‌کند.
وحیدی افزود: زنجیره تولید در چرخه علم و دانش، تولید فناوری، شکل گیری دفتر طراحی، ایده محصول ساخت و تولید محصول با کیفیت، قوام می‌یابد و خوش‌بختانه امروز این ظرفیت در کشور وجود دارد.
وی با بیان این که دانش، تولید و استقلال از ارزش‌های اساسی کشور هستند، تصریح کرد: این ظرفیت‌ها، محصول انقلاب اسلامی و تلاش‌های مستمر در حوزه علم و دانش است.
وحیدی یادآور شد: امروز تولید و صنعت در کشور به سمت ساخت محصولات با کیفیت حرکت کرده است و باید این مسیر به صورت مستمر و پایدار ادامه یابد.
وزیر کشور با تاکید بر ضرورت تقویت توان داخلی تولید کشور، گفت: در حوزه حمل و نقل عمومی قرارداد‌های بسیار خوبی با شرکت‌های داخلی بسته شده و تلاش داریم این مسیر برای تحقق نیاز‌های داخلی کشور ادامه یابد.
وی افزود: امروز هر محصولی که مهندسان کشور اراده کنند، در صورت داشتن توجیه اقتصادی، تولید می‌شود.
وزیر کشور با اشاره به تاکید‌های رهبر معظم انقلاب بر مساله علم، دانش و تولید، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) پرچم‌دار توسعه علم و دانش در کشور است و باید به تاسی از اندیشه‌های معظم له، به تقویت فضای تولید دانش بنیانی کمک کنیم.
وحیدی در بخش دیگری از اظهارات خود، نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهری را یک ضرورت برای رفاه و آسایش مردم و بهبود محیط‌زیست خواند و گفت: امروز با میدان داری شرکت‌های داخلی نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شهری کشور در حال انجام است.

source

توسط ecokhabari