رشد بیش از ۳ درصدی تولید کنسانتره مس جهان
بورس نیوز: براساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان آگوست ۲۰۲۲ میلادی، حدود ۱۴ میلیون و ۲۷۷ هزار تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی، ۱۳ میلیون و ۸۲۳ هزار تن بود.
از این میزان، ۷ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۳۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۳ میلیون و ۸۵ هزار و ۱۰۰ تن «آسیا»، ۲ میلیون و ۱۱ هزار و ۹۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۳۹۱ هزار تن «اروپا» و ۶۲۲ هزار و ۷۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.
در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۸ میلیون و ۱۰۴ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی (۱۷ میلیون و ۲۴۰ هزار تن)، حاکی از افزایش ۵ درصدی است.
فعالان مس جهانی طی ۸ ماهه ۲۰۲۲، حدود ۱۶ میلیون و ۸۳۵ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی، ۱۶ میلیون و ۵۱۵ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۱.۹ درصدی است.
ظرفیت تولید کارخانه‌های مس تصفیه شده در جهان طی ۸ ماهه ۲۰۲۲ میلادی، ۲۰ میلیون و ۵۳۵ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی (۲۰ میلیون و ۵۶ هزار تن)، حدود ۲.۴ درصد افزایش یافت.
بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس در ماه اخیر میلادی (نوامبر) از مرز ۸۴۰۰ هزار دلار در تن عبور کرد، اما امروز (شنبه ۲۸ آبان) به قیمت ۸۰۱۵ دلار در تن رسید. قیمت این فلز در ماه قبل تا حدود ۷۲۹۰ دلار در تن رسیده بود.

source

توسط ecokhabari