فرهاد طهماسبی گفت: خودروسازان باید ضمن ارتقای کیفیت خودرو، طبق نظر مشتریان بتوانند شرایط رقابتی را ایجاد و تولیدات بهتری را ارائه دهند.
فرهاد طهماسبی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صنعت خودرو کشور نیازمند مدیریت درست و دقیق در حوزه کیفیت، قیمت طراحی و تکنولوژی و قابلیت رقابت بالا با شرکت های بزرگ است به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: صنعت خودرو در کشور از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است و همواره مورد توجه بوده اما از سال های گذشته چالش‌ها و انتقادات‌هایی برای آن وجود داشته که نیاز به مدیریت صحیح دارد.
وی عنوان کرد: این روزها خبرهای بسیاری مبنی بر عرضه خودروهای مختلف در بورس کالا وجود دارد که به نظر می رسد این مکانیزم می‌تواند به عنوان یکی از راه‌های شفاف سازی در قیمت‌ها و عرضه و تقاضا باشد چرا که بورس کالا یکی از جاهایی است که در سراسر دنیا پذیرفته شده است.
نماینده مردم نی ریز ادامه داد: ماسفانه وجود مافیای خودرو اجازه نمی‌دهد تا تصمیم‌ها و اقداماتی که به صلاح مردم و تولیدکننده است، اجرایی شود بنابراین شرایط رقابتی هم ایجاد نمی‌شود.
وی با بیان این مطلب که دو نرخی بودن خودرو از گذشته تاکنون ایجاد رانت کرده و جیب دلالان را پُر می‌کند، تصریح کرد: به طور قطع قیمت خودرو در بورس کالا به درستی کشف شده و براساس مکانیزم عرضه و تقاضا پیش خواهد رفت اما در کنار این مباحث، خودروسازان باید ضمن ارتقای کیفیت خودرو، طبق نظر مشتریان بتوانند شرایط رقابتی را ایجاد و تولیدات بهتری را ارائه دهند.
طهماسبی خواستار نظارت بیشتر تیم اقتصادی دولت بر عملکرد خودروسازان، در نظر گرفتن منافع تولیدکننده و مصرف کننده نهایی شد و خاطرنشان کرد: به طور قطع با کوتاه شدن دست مافیای این صنعت، شرایط برای عرضه خودروهای پرتیراژ دیگر به ویژه در بورس کالا که به شفاف سازی قیمتی کمک می‌کند، فراهم‌تر خواهد شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari