معاملات پایین بیت کوین و اتریوم
بورس نیوز: در حال حاضر، ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال، زیر مرز یک تریلیون دلار باقی مانده، زیرا در ۲۴ ساعت گذشته بیش از پنج درصد کاهش یافت و به ۸۲۸ میلیارد دلار رسید.
بیت‌کوین، اتریوم و اکثر ارز‌های رمزپایه به دلیل فشار شدید فروش در آخر هفته به معاملات پایین خود ادامه دادند. اگر خریداران بتوانند قیمت بیت‌کوین را به بالای خط روند کنونی سوق دهند ممکن است شاهد روند صعودی باشیم. از سوی دیگر، اتریوم نیز در آخر هفته هشت درصد کاهش یافت. اگر فشار فروش فروکش نکند، ممکن است شاهد کاهش اتر به ۱۰۸۰ دلار باشیم.
ادول پاتل، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران پلتفرم جهانی سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال Mudrex گفت که احتمالاً اتریوم تا زمانی که قیمت زیر خط روند باشد، تحت تهدید نزولی باقی خواهد ماند. در همین حال، قیمت دوج کوین با بیش از ۱۱ درصد کاهش در ۰.۰۷ دلار معامله شد، در حالی که شیبا اینو نیز بیش از هفت درصد کاهش داشت و به ۰.۰۰۰۰۰۸ دلار رسید.
عملکرد امروز سایر قیمت‌های کریپتو نیز کاهش یافت و با روند کاهشی در ۲۴ ساعت گذشته معامله شدند. فروپاشی صرافی اف تی ایکس (FTX) بر بازار رمزارز‌ها تأثیر گذاشته و نقدینگی شرکت‌هایی که زمانی یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزنگاری جهان بودند را کاهش داده و موجب تحقیقات قانون‌گذاران در چندین کشور شده است. اف تی ایکس، جدیدترین شرکت ارز‌های دیجیتال در سال جاری است که تحت فشار مالی قرار گرفته، زیرا ارزش دارایی‌های رمزنگاری شده سقوط کرده است.
مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۸۰۰.۶۹ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۴.۲۲ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۳۸.۷۵ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۴۱ درصد افزایش داشته است.
حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۱.۷۳ میلیارد دلار است که ۸۸.۳۲ درصد افزایش داشته است.

source

توسط ecokhabari