منابع آگاه دولتی اعلام کردند آمریکا می‌خواهد کسانی را که در آمازون جنگل‌زدایی می‌کنند تحریم کند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی به نقل از رویترز، منابع آگاه و مقامات آمریکایی می‌گویند که قصد دارند کسانی را که در حال نابودی جنگل‌های آمازون در برزیل هستند را تحریم اقتصادی کنند.
میزان نابودی جنگل آمازون در برزیل به بالاترین میزان در ۱۵ سال گذشته رسیده؛ چراکه ژائیر بولسانورو، رئیس‌جمهور فعلی برزیل که اتفاقاً اخیراً در انتخابات شکست خورده و یکی از سیاست‌مداران هم‌سو با آمریکا در برزیل به شمار می‌رفت، قوانین حفاظت از محیط زیست در برزیل را کنار گذاشت و به سمت کشاورزی و معدن‌کاری در جنگل‌های آمازون رفت.
لولا داسیلوا، رئیس‌جمهور چپ‌گرا و تازه انتخاب‌شده برزیل که قرار است از ابتدای سال ۲۰۲۳ هدایت دولت در این کشور آمریکای جنوبی را به دست بگیرد، هفته گذشته در اجلاس آب و هوایی COP27 در شرم‌الشیخ مصر اعلام کرد که به روند نابودی جنگل‌های آمازون در برزیل پایان خواهد داد.
البته هنوز ابهاماتی نسبت به سیاست‌های احتمالی داسیلوا در قبال موضوع حفاظت از محیط زیست وجود دارد. آمریکا می‌خواهد با استفاده از قانون تحریم مگنیتسکی، نابودکنندگان جنگل‌های آمازون را تحریم کند. این قانون با هدف تحریم افراد فاسد و ناقضان حقوق بشر تدوین شده و بر اساس آن هر گونه دارایی افراد تحریم‌شده در آمریکا بلوکه شده و همه شهروندان آمریکایی و شرکت‌های این کشور هم با همکاری با افراد موجود در لیست این نوع تحریم منع می‌شوند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari