نشست مقدماتی بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بلغارستان،به منظور هماهنگی برای تنظیم سند این اجلاس برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نشست مقدماتی بیستمین اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بلغارستان به میزبانی وزارت راه و شهرسازی و به ریاست امین ترفع، مدیر کل تجاری‌سازی و امور تشکل‌های وزارت راه و شهرسازی و نادژدا بوهوا، رئیس مدیر کل هماهنگی اروپا و همکاری‌های بین‌المللی، وزارت حمل‌ونقل و ارتباطات کشور بلغارستان با هدف هماهنگی برای تنظیم سند این اجلاس، در محل این وزارتخانه و در قالب چهار کارگروه تخصصی برگزار شد.
وزارت راه و شهرسازی به عنوان مسئول این اجلاس با جمع‌آوری نظرات وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط پیش‌نویس سند را تهیه کرد که این پیش‌نویس توسط نمایندگان دو کشور در چهار کارگروه تجارت، صنعت و امور بانکی و بیمه‌ای، کشاورزی، حمل‌ونقل، ارتباطات و امور گمرکی و انرژی و سایر موضوعات بررسی شد.
همچنین در این نشست نادژدا بوهوا، رئیس مدیر کل هماهنگی اروپا و همکاری‌های بین‌المللی، وزارت حمل و نقل و ارتباطات کشور بلغارستان ریاست هیأت بلغاری را بر عهده داشت.
مقرر شد در ادامه این نشست صورت جلسه‌ای تنظیم و به امضای طرفین برسد تا به عنوان ملاک تدوین سند بیستمین اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بلغارستان مورد استفاده قرار گیرد تا پس از هماهنگی دو کشور اجلاس بیستم کمیسیون مشترک اقتصادی به ریاست وزرای دو کشور برگزار و سند اجلاس به امضا برسد.
گفتنی است، نوزدهمین اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بلغارستان نیز در سال ۲۰۱۸ برگزار شد و قرار است دور بیستم این اجلاس نیز در آینده نزدیک بین دو کشور برگزار شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari