اصفهان- رییس هیئت مدیره و قائم مقام مجموعه گروه خودروسازی بهمن با اشاره به اینکه ساخت بدنه خودرو ارزش افزوده زیادی دارد،گفت: این شرکت خودکفایی در تولید قطعات بدنه خودرو را در دستور کار دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی پور ابراهیم آبادی در نشست خبری که در شانزدهمین نمایشگاه صنعت خودرو در محل نمایشگاه بین‌المللی اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: بدنه خودرو درصد قابل توجهی از ساخت داخل خودرو را تشکیل می‌دهد و ارزش افزوده خوبی دارد که در حال حاضر نصیب تولیدکنندگان خارج از ایران می‌شود درحالیکه این پروسه کامل بصورت دستی و با اپراتور و کارگر انجام می‌گیرد.‌
وی با بیان اینکه کشورمان در حال حاضر به شدت درگیر و نیازمند ایجاد اشتغال است، تصریح کرد: بسیار منطقی و الزامی است که در این حوزه متمرکز شویم زیرا برای ساخت یک بدنه خودروی دیگنیتی شرکت بهمن موتور حداقل ۴۰ نفر مستقیم مشغول کار می‌شوند و با نصب و راه‌اندازی سه خط تولید بدنه خودروهای دیگنیتی، فیدلیتی و ریسپکت برای نزدیک به ۲۰۰ نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد می‌شود.‌
رئیس هیئت مدیره و قائم مقام گروه خودروسازی بهمن با بیان اینکه شمار کارکنان این مجموعه اکنون یک هزار و ۸۰۰ نفر است، ابراز داشت: طی یک سال و نیم گذشته شمار نیروهای گروه خودروسازی بهمن موتور دو برابر شده است و روند جذب نیرو و اشتغال زایی را ادامه خواهیم داد.
پورابراهیم در ادامه با اشاره به اینکه صنعت فولاد کشور برای استفاده بدنه خارجی خودرو تاکنون به کیفیت صافی سطح نرسیده است، افزود: در این راستا برای ساخت خطوط پرس بدنه سرمایه گذاری کردیم که گامی برای خودکفایی قطعات بدنه خودروست و ارزش افزوده بالایی دارد.
قائم مقام مجموعه گروه خودروسازی بهمن خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که کشورمان منابع غنی آهن، فولادسازی و ورق سازی دارد و مفهومی ندارد که قطعات را از خارج وارد کند و با خودکفایی در تولید قطعات بدنه خودرو هزینه حمل کاهش و ارزش افزوده می‌یابد.
هیچ واردات قطعاتی برای خودروی فیدلیتی و دیگنیتی نداریم
وی در ادامه با اشاره به طرح‌های توسعه گروه بهمن موتور، اظهار داشت: کارخانه بهمن موتور خط بدنه سازی خودروی فیدلیتی با ظرفیت روزانه ۲۰۰ دستگاه را نصب و راه اندازی کرده و این خط هم اکنون در حال تولید است.
رئیس هیئت مدیره و قائم مقام مجموعه گروه خودروسازی بهمن با اشاره به اینکه خط تولید خودروی دیگنیتی نصب شده و در مرحله تولید آزمایشی و تنظیمات نهایی است، گفت: این خط نیز با ظرفیت یکصد دستگاه در روز قابلیت تولید تمام قطعات دو مدل خودروی پرایم و پرستیژ دیگنیتی شرکت بهمن موتور را دارد.
پور ابراهیم با بیان اینکه هیچ واردات قطعاتی برای خودروی فیدلیتی و دیگنیتی نداریم، ابراز داشت: قطعات این دو مدل خودروی اکنون در کارخانه ما تولید می‌شود.
وی با اشاره به اینکه خط سوم برای بدنه خودروی ریسپکت در مرحله راه اندازی است، ادامه داد: این خط تا پایان آذر ماه به مرحله پیش تولید خواهد رسید و قول می‌دهیم تا پایان بهمن ماه قطعات بدنه هیچ خودرویی در کارخانه بهمن موتور مونتاژ شده نخواهد بود.
تولید بدنه خودروهای شاسی بلند در مجموعه خودروسازی بهمن
پور ابراهیم با اشاره به اینکه دو خودروی دیگنیتی و فیدلیتی مدل شاسی بلند یا SUV است، تصریح کرد: گروه بهمن موتور اولین خودروساز در ایران است که بدنه خودروی شاسی بلند را تولید می‌کند و امید داریم که همچنان این راه ادامه یابد.
رئیس هیئت مدیره و قائم مقام مجموعه گروه خودروسازی بهمن افزود: براساس برنامه توسعه‌ای که برای آینده در دستور کار داریم سالن توسعه خط بدنه شماره ۲، دو هفته پیش کلنگ زنی شد و اکنون عملیات عمرانی آن در حال اجرا است که ساخت آن امسال با هشت هزار متر زیربنا انجام می‌شود و این مجموعه آماده نصب خودروهای جدید است.
پورابراهیم با اشاره به اینکه خط رنگ خودروی وانت در شرکت بهمن موتور کامل راه اندازی شد، اضافه کرد: با انتقال خط مونتاژ وانت “کارا” از بهمن موتور به بهمن دیزل در حال حاضر ۱۰۰ درصد این محصول با ظرفیت ۸۰ دستگاه در روز در بهمن دیزل تولید می‌شود و این مهم راه را برای ما باز کرد تا امکان تولید هر نوع وانت یا خودروی تجاری در بهمن دیزل باشد.
ظرفیت خط تولید کامیونت امپاور سال آینده ۲ برابر می‌شود
وی کامیونت کِشنده امپاور را یکی از محصولات استراتژیک شرکت بهمن موتور دانست و ابراز داشت: ظرفیت خط تولید فعلی این مدل خودروی ما ۱۰ دستگاه است که با توجه به اقبال خیلی خوبی که از این محصول شده، خط مونتاژ شماره ۲ امپاور با ظرفیت ۲۰ دستگاه در یک شیفت و قابلیت تولید ۴۰ دستگاه در روز در حال احداث است و طبق برنامه تا پایان امسال تکمیل و از اردیبهشت ماه ظرفیت تولید کشنده امپاور دو برابر خواهد شد.
رئیس هیئت مدیره و قائم مقام مجموعه گروه خودروسازی بهمن ابراز داشت: تلاش می‌کنیم تمام خودروهای کامیونت بهمن دیزل امکان نصب آپشن‌های کاربری متفاوت را از روز اول تولید در خط تولید داشته باشد و این برای اولین بار در ایران است و انتظار داریم ایمنی و کیفیت بهتری به مشتریان ارائه دهیم.
پورابراهیم با بیان اینکه برنامه خودکفایی تولید بدنه کامیونت‌ها را در دستور کار داریم، گفت: اولین خط بدنه کامیونت فورس با ظرفیت ۵۰ دستگاه در هر شیفت تک کابین و یک و نیم کابین را تولید می‌کند و در کنار آن خط بدنه سازی کِشنده کامیونت اِمپاور BD500 آغاز شده که یک سالن هشت هزار متری در بهمن دیزل در حال ساخت است و اسفندماه خط بدنه نصب خواهد شد و سال آینده کل بدنه را خودکفایی خواهیم کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، شانزدهمین نمایشگاه صنعت خودرو عصر امروز پنجشنبه سوم آذر ماه، در محل نمایشگاه بین المللی اصفهان گشایش یافت.
شانزدهمین نمایشگاه صنعت خودرو از سوم تا ششم آذرماه از ساعت ۱۵ بعد از ظهر تا ۲۱ شب در محل نمایشگاه بین المللی اصفهان در کمربندی شرق، میزبان علاقه مندان و عموم شهروندان است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari