وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دنبال تقویت و افزایش قدرت اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی هستیم و معتقدیم سیاستگذاری‌های بخش کشاورزی بدون مشارکت اتحادیه‌ها محقق نخواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی به ریاست سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و با حضور معاونین وزیر رؤسای سازمان‌ها و مسئولان ذی ربط در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.
وزیر جهاد کشاورزی در این نشست بر عدم ممنوعیت و محدودیت‌های لحظه‌ای صادرات محصولات کشاورزی تاکید کرد.
سیدجواد ساداتی‌نژاد با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ هیچ‌گونه ممنوعیتی در صادرات محصولات کشاورزی نداشته‌ایم، تصریح کرد: در سال گذشته صادرات و واردات محصولات کشاورزی با وضع عوارض و تعرفه‌های گمرکی مدیریت شده است.
به گفته وی، وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید و تأمین محصولات کشاورزی خود را موظف به حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان بخش کشاورزی می‌داند.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به نقش مهم اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی در مدیریت بازار داخل و توسعه صادرات محصولات کشاورزی گفت: به دنبال تقویت و افزایش قدرت اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی هستیم و معتقدیم سیاستگذاری‌های بخش کشاورزی بدون مشارکت اتحادیه‌ها محقق نخواهد شد.
وی ادامه داد: از جمله مهمترین دلایل موفقیت در اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها زحمات، تلاش‌ها و همراهی اتحادیه‌های بخش کشاورزی بوده است.
ساداتی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: به دنبال واگذاری مدیریت بازار داخل و صادرات محصولات کشاورزی به اتحادیه‌ها و تشکل‌ها هستیم، این واگذاری به شرط تعادل و تثبیت بازار داخل در نظر گرفته شده است‌.
وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت با رفع تعهد ارزی در بخش کشاورزی موافق است، عنوان کرد: در این راستا تلاش کردیم شیر خشک و مرکبات را در زمان محدود رفع تعهد کنیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari