عضو هیات عامل و معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی از پروژه عظیم تولید متانول در منطقه آزاد چابهار که با سرمایه‌گذاری ۲۷۵ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی درحال اجرا است، بازدید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه ملی، طرح عظیم پروژه مجتمع تولید اولفین چابهار بر اساس استفاده از گاز طبیعی به عنوان خوراک، با هدف تولید متانول، درحال اجرا است. متانول از طریق تکنولوژی MTO به اولفین‌های سبک (اتیلن و پروپیلن) که از جمله مهمترین خوراک واحدهای سازنده پلاستیک‌ها هستند، تبدیل می‌شود.
محصولات نهایی این مجتمع که تا کنون ۳۲ درصد پیشرفت داشته و با مشارکت ۲۷۵ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی در حال اجرا است، پلی اتیلن و پلی پروپیلن بوده که در گریدهای مختلف با استفاده از خوراک اتیلن و پروپیلن تولید می‌شوند.
بر اساس این گزارش، علیرضا میرمحمدصادقی عضو هیأت عامل و معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی و رضا محمدی مدیر قراردادها و پیگیری مطالبات و نظارت بر مصرف این صندوق با حضور تعدادی از مدیران بانک پاسارگاد از این طرح که در زمینی به وسعت ۴۵ هکتار و قابل توسعه به ۷۷ هکتار در حال اجرا بوده و قرار است ۵ هزار تن متانول در روز معادل یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن در سال تولید داشته باشد، بازدید کرده و در جریان روند پیشرفت این پروژه مهم در منطقه آزاد چابهار و جنوب شرق ایران، قرار گرفتند.
پروژه مذکور در سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری خواهد رسید.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari