در بازار قراردادهای آتی در هفته منتهی به ۴ آذر بیش از ۷۸ هزار قرارداد به ارزش بیش از ۳۲۹ میلیارد تومان میان معامله‌گران دست به دست شد که حجم معاملات نسبت به هفته قبل از آن، افزایش ۱۲.۷۵ درصدی داشت. سهم زعفران از حجم قراردادهای آتی، نزدیک ۷۰ هزار قرارداد به ارزش نزدیک ۲۴۳ میلیارد تومان بود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از کالاخبر، ۷۸ هزار و ۲۳۹ قرارداد آتی به ارزش نزدیک ۳۲۹ میلیارد و ۴۹۲تومان در بازار مشتقه در هفته منتهی به ۴ آذر دست به دست شد. بیشترین سهم معاملات بازار قراردادهای آتی در هفته ای که سپری شد، متعلق به زعفران با ۷۰ هزار و ۲۶ قرارداد به ارزش نزدیک ۲۴۳ میلیارد تومان برای ۴ موعد تحویلی آبان، دی و اسفند سال ۱۴۰۱ و اردیبهشت ۱۴۰۲ بود.
برای صندوق طلا نیز ۶ هزار و ۳۹۰ قرارداد به ارزش بیش از ۸۲ میلیارد و ۹۶۳ میلیون تومان در سه موعد تحویلی آذر و بهمن ۱۴۰۱ و فروردین ۱۴۰۲ در هفته منتهی به ۴ آذر دست به دست شد.
نقره هم با دست به دست شدن یک هزار و ۸۲۳ قرارداد به ارزش نزدیک ۳.۸ میلیارد تومان در دو موعد تحویلی آذر و دی ۱۴۰۱ روبه رو بود.
زعفران با سهم ۹۰ درصدی در حجم و ۷۴ درصدی در ارزش بیشترین سهم را از حجم و ارزش کل قراردادهای آتی را در اختیار داشت و این دارایی در رتبه نخست ایستاد.
سهم صندوق طلا نیز از حجم و ارزش معاملات به ترتیب ۸ درصد و ۲۵ درصد بود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari