رجب رحمانی گفت: یکی از سیاست‌های اصلی مدیران و دست اندرکاران اقتصادی کشور باید هدایت نقدینگی‌ها به سوی تولید، اشتغال و فعالیت‌های سازندگی باشد.
رجب رحمانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اصلی در ایجاد تورم، نقدینگی‌های سرگردان است، به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: با ورود نقدینگی‌های سرگردان به بازار بهتر است شاهد روانه شدن این نقدینگی‌ها و سرمایه‌ها به بخش تولید و اشتغال باشیم.
وی بیان کرد: یکی از سیاست‌های اصلی مدیران و دست اندرکاران اقتصادی کشور باید هدایت نقدینگی‌ها به سوی تولید، اشتغال و فعالیت‌های سازندگی باشد.
نماینده مردم تاکستان افزود: ورود نقدینگی به بازارهای غیر مولد اثر مخرب و مستقیم بر مصرف، رفاه و معیشت جامعه گذاشته و تورم بالایی را در اقتصاد کشور ایجاد می‌کند. بنابراین، سیاست‌گذاران با بهره‌گیری از ابزارهای قدرتمندی همچون مالیات و غیره باید سعی کنند تا سرمایه‌های مردم برای رونق تولید و اشتغال سرمایه‌گذاری شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد که ورود و یا هجوم نقدینگی در بازارهای مختلف هیجان و حباب زیادی در بازار ایجاد می‌کند.
رحمانی تاکید کرد: با تصمیم های عجولانه نباید مردم و سرمایه های آنان را روانه بازارهایی کرد که به جای سود، ضرر و زیان به همراه داشته باشد.
نماینده مردم تاکستان ادامه داد: به نظر می‌رسد، دولت با مدیریت و تدوین برنامه‌های مهم می‌تواند ضمن کنترل تورم، رونق را به بخش تولید برگردانده و فعالیت‌های اقتصادی را گسترش و بازار سرمایه را به سمت روزهای پررونق پیش ببرد.

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari