محمدرضا نجفی‌منش گفت: در شرایط موجود تنها راهی که می‌تواند صنعت خودروسازی کشور را از قیمت‌گذاری دستوری نجات دهد، عرضه خودرو در بورس کالا است.
محمدرضا نجفی‌منش، رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) با اشاره به عرضه موفق خودروی ۲۰۷ در بورس کالا اظهار کرد: پیش از این برای ثبت نام ۱۰ هزار خودرو ۶ میلیون نفر صف تشکیل می‌شد.
نجفی‌منش افزود: اما با عرضه موفق ۲۰۷ در بورس کالا، آن هم با تعداد بالا شاهد آن هستیم که تنها قشر دلال بازنده میدان هستند. با این اقدام هم مصرف‌کننده با قیمت پایین‌تری به خودرو مورد نظر خود رسیده و هم خودروساز با قیمت بالاتری محصول خود را به فروش رسانده است و امیدوارم باقی خودروهای موجود در کشور هم در بورس کالا عرضه شود.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در ادامه به مطالبات بالای قطعه‌سازان اشاره کرد و گفت: با سیاست‌های فعلی در کنار افزایش دستمزد و نرخ بالای ارز نیاز نقدینگی قطعه‌سازان بسیار بالا رفته است و ضروری است برای چرخیدن چرخ اقتصادی این صنعت سیاست‌های کنونی تغییر کند.
نجفی‌منش در پایان با بیان اینکه در دیگر کشورها قطعه‌سازان بعد از تحویل محصول حداکثر یک ماه بعد پول خود را دریافت می کنند، به دیگر مشکلات قطعه سازان کشور اشاره کرد و افزود: پیش از این با گشایش ال سی مواد اولیه تهیه می‌شد اما امروز باید نقدا و حتی با پرداخت چند ماه زودتر پول مواد اولیه تسویه شود و امیدوار بود چند ماه بعد از تسویه جنس، تحویل قطعه‌ساز شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari