در بازار قراردادهای آتی در هفته منتهی به ۱۱ آذر بیش از ۶۰ هزار قرارداد به ارزش بیش از ۲۸۲ میلیارد تومان میان معامله‌گران دست به دست شد. سهم زعفران از حجم قراردادهای آتی، بیش از ۵۱ هزار قرارداد به ارزش نزدیک ۱۷۳ میلیارد تومان بود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از کالاخبر، ۶۰ هزار و ۶۰۶ قرارداد آتی به ارزش بیش از ۲۸۲ میلیارد و ۲۹۶ تومان در بازار مشتقه در هفته منتهی به ۱۱ آذر دست به دست شد. بیشترین سهم معاملات بازار قراردادهای آتی در هفته ای که سپری شد، متعلق به زعفران با ۵۱ هزار و ۱۵۳ قرارداد به ارزش نزدیک ۱۷۳ میلیارد و ۲۷۹ میلیون تومان برای ۳ موعد تحویلی دی و اسفند سال ۱۴۰۱ و اردیبهشت ۱۴۰۲ بود.
برای صندوق طلا نیز ۸ هزار و ۱۱ قرارداد به ارزش بیش از ۱۰۵ میلیارد و ۷۵۹ میلیون تومان در سه موعد تحویلی آذر و بهمن ۱۴۰۱ و فروردین ۱۴۰۲ در هفته منتهی به ۱۱ آذر دست به دست شد.
نقره هم با دست به دست شدن یک هزار و ۴۴۲ قرارداد به ارزش بیش از ۳ میلیارد و ۲۵۸ میلیون تومان در دو موعد تحویلی آذر و دی ۱۴۰۱ روبه رو بود.
زعفران با سهم ۸۵ درصدی در حجم و ۶۱ درصدی در ارزش بیشترین سهم را از حجم و ارزش کل قراردادهای آتی را در اختیار داشت و این دارایی در رتبه نخست ایستاد.
سهم صندوق طلا نیز از حجم و ارزش معاملات به ترتیب ۱۳ درصد و ۳۸ درصد بود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari