کارگزاری پویان صد و نهمین کارگزاری عضو فرابورس است که پس از ۱۲ سال عدم صدور مجوز کارگزاری و با رفع انحصار در این صنعت، به‌عنوان اولین شرکت این مجوز را از سازمان بورس دریافت کرد و امروز به‌صورت رسمی به عضویت فرابورس درآمد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از فرابورس ایران، محمدعلی شریفی‌نیا، مدیرعامل کارگزاری پویان با اشاره به اینکه بیستم اسفندماه سال گذشته کارگزاری پویان به ثبت رسید، گفت: پس از ثبت کارگزاری در حال طی مراحل اخذ مجوزهای گوناگون از سازمان بورس هستیم.
به گفته وی، بیشترین موضوع زمان‌گیر در جریان اخذ مجوزها، بحث انفورماتیک برای کارگزاری بود. در این حوزه پیوست جدیدی به‌تازگی افزوده‌شده که طی این فرایند قرار شد هم در سازمان بورس و هم شرکت‌های انفورماتیک الزاماتی را جایگزین کنند و به همین دلیل این موضوع زمان‌بر بود.
شریفی‌نیا از دریافت مجوز فعالیت در تاریخ ۱۸ مهر به دنبال آماده شدن همه زیرساخت‌ها خبر داد و افزود: از آن تاریخ تا امروز کارهای اداری برای عضویت در بورس‌ها را پیگیری کردیم و در اولین قدم عضویت در بورس کالا انجام شد.
وی با اشاره به اینکه بورس تهران هم مجوز فعالیت را به کارگزاری پویان ارائه کرده، افزود: امروز هم به عضویت فرابورس درآمدیم و طی روزهای آتی عضویت در بورس انرژی را هم اخذ خواهیم کرد.
مدیرعامل کارگزاری پویان در خصوص زمان آغاز به فعالیت این مجموعه گفت: یکی از مباحث مورد پیگیری کارگزاری برای آغاز رسمی فعالیت، بحث‌های مخابراتی است که با اخذ مجوزهای لازم از این حوزه، پیش‌بینی می‌شود ظرف ماه آینده فعالیت رسمی این کارگزاری آغاز شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari