شوش- نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس گفت: با همکاری وزارت نیرو و سازمان آب و برق خوزستان مقرر شده تا خروجی سد تنظیمی کرخه افزایش یابد تا مشکل آب کشاورزی بخش فتح‌المبین برطرف شود.
محمد کعب عمیر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: سازمان آب و برق خوزستان آب مورد نیاز کشاورزان بخش فتح‌المبین را تأمین نکرده است.
وی گفت: سوال اینجاست اگر واقعاً آبی وجود ندارد چرا سازمان آب و برق خوزستان قبل از کشت به کشاورزان اطلاعی ندادند؟ چرا اجازه دادند که کشاورزان مزارع خود را کشت کنند و سپس به آنها اعلام می‌کنند که آب مورد نیاز در پشت سدها وجود ندارد؟
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس ادامه داد: اختصاص نیافتن آب برای کشاورزی باعث ایجاد نارضایتی شدید کشاورزان شده بود و از این رو امروز بازدید میدانی از بخش فتح‌المبین داشتم و مطالبه کشاورزان را از نزدیک جویا شدم.
کعب عمیر افزود: تنها منبع درآمدی مردم بخش فتح‌المبین کشاورزی است در حالی که در تابستان هم به دلیل نبود آب اجازه کشت به کشاورزان داده نشده است.
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس تصریح کرد: شهرستان شوش و کرخه قطب کشاورزی استان و کشور محسوب می‌شوند و نقش بسزایی را در تأمین امنیت غذایی کشور دارند و این تصمیمات غیر کارشناسی باعث بروز بحران‌های شدید در منطقه می‌شوند.
وی به پیگیری‌های خود در سطح ملی و استانی برای رفع مشکل آب کشاورزان شوشی اشاره کرد و افزود: در تماس تلفنی با معاون پارلمانی رئیس جمهور، وزیر و معاونان وزارت نیرو، معاون وزیر کشور و همچنین استاندار خوزستان و معاون اقتصادی استاندار خوزستان خواستار رفع هرچه سریع‌تر مشکل آب کشاورزان بخش فتح‌المبین شدم.
کعب عمیر تصریح کرد: پس از پیگیری‌های فراوان و با همکاری وزارت نیرو و سازمان آب و برق خوزستان قرار شد تا خروجی سد تنظیمی کرخه افزایش داده شود تا مشکل آب کشاورزی بخش فتح‌المبین برطرف شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari