وزیر صمت
بورس نیوز: سید رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت با بیان اینکه در تامین مواد اولیه فلزات و فولاد و عرضه آن بدون سهمیه بندی، تا کنون یک مورد مشکل هم مشاهده نشده، اظهار کرد: بر این اساس قصد داریم از این تجربه در حل مشکل مواد اولیه صنعت نساجی استفاده کنیم.
وی ادامه داد: برای تامین الیاف مصنوعی مذاکراتی با وزارت نفت در بخش پترشیمی داشتیم و تجربه فلزات و فولاد اکنون در مورد ۲ محصول به صورت آزمایشی اجرا شده که امیدواریم بتوانیم در خصوص سایر محصولات پتروشیمی نیز اجرا کنیم.
وزیر صمت درباره تامین پنبه مورد نیاز صنعت نساجی نیز بیان کرد: برای اجرای همین سازوکار با وزارت جهاد کشاورزی در حال مذاکره هستیم تا پنبه نیز مانند فلزات و فولاد عرضه شود.
وی در واکنش به موضوع متصل نشدن ایمیدرو به درگاه ملی، گفت: ایمیدرو ارتباط کاری با شهروندان ندارد و یک سازمان توسعه‌ای محسوب می‌شود.
فاطمی‌امین اضافه کرد: ایمیدرو معادن بزرگ و سهام دولت در شرکت‌های معدنی را مدیریت می‌کند، معادن نیز توسط وزارت صمت و از طریق مزایده واگذار می‌شوند؛ بنابراین لزومی برای اتصال ایمیدرو به درگاه ملی نیست.
وی با اشاره به اتصال بیش از ۳۰ درصدی خدمات وزارت صمت به درگاه ملی، تاکید کرد: در قانون بودجه ۱۴۰۱ آمده است که ۳۰ درصد خدمات متصل شوند، اما ما فراتر رفته ایم و در تلاش هستیم این میزان را به ۵۰ درصد برسانیم.

source

توسط ecokhabari