یکی از مهم‌ترین خواسته‌های شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران  پیش‌بینی پذیر کردن شرایط اقتصادی و سرمایه‌گذاری است زیرا طی سالیان گذشته همواره شاهد تغییر پارامترهای متاثر بر روند عملیاتی و مالی شرکت‌ها بوده‌ایم که این موضوع به تبع بر تصمیم‌گیری و تحلیل فعالان بازارهای مالی نیز تاثیر بسیاری می‌گذارد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مجید هوشمند، کارشناس بازار سرمایه، به بررسی روند بورس تهران و چشم‌انداز آن طی ماه‌های آینده پرداخت و در رابطه با وضعیت کامودیتی‌ها به بورسان گفت: پس از فروکش کردن سیاست‌های انقباضی بانک‌های مرکزی در مواجهه با تورم جهانی و همچنین برطرف شدن رکود حاصل از کرونا، چشم‌انداز کاهشی قیمت‌ها متوقف شده است اما به دلیل شرایط رکودی متاثر از رخدادهای اخیر، نمی‌توان انتظار رشد قابل توجهی را نیز برای آن‌ها داشت.
وی عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین متغیرهای تاثیرگذار بر بورس تهران، بودجه سال آینده و ابهامات آن است که خود پارامترهای مهمی از جمله ارز نیما، کسری بودجه، نرخ خوراک صنایع، حق مالکیت معادن و… را در بر می‌گیرد.
هوشمند افزود: فاصله بین نرخ دلار نیما و فردوسی منجر شده است که شرکت‌ها از رشد نرخ دلار در بازار آزاد منتفع نشوند و همین موضوع در صورت تداوم اجازه رشدهای چشمگیری را به بورس تهران در ماه‌های آتی نخواهد داد.
این کارشناس بازار سرمایه همچنین درباره مطالبات بودجه ۱۴۰۲ اظهار کرد که یکی از مهم‌ترین خواسته‌ها می‌تواند پیش‌بینی پذیر کردن شرایط اقتصادی و سرمایه‌گذاری برای شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران باشد زیرا طی سالیان گذشته همواره شاهد تغییر پارامترهای متاثر بر روند عملیاتی و مالی شرکت‌ها بوده‌ایم که این موضوع به تبع بر تصمیم‌گیری و تحلیل فعالان بازارهای مالی نیز تاثیر بسیاری می‌گذارد.
هوشمند در پیشنهادات خود برای سرمایه‌گذاری، صندوق و ابزارهای موجود برای طلا در بازار سرمایه را به افراد ریسک‌گریز پیشنهاد داد.

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari