کاهش قیمت نفت کشور به ۶۰ دلار
بورس نیوز: قیمت نفت در بحبوحه بی‌ثباتی تجارت در روز جمعه کاهش یافت و هر دو شاخص بزرگ نفتی دنیا بیشترین کاهش هفتگی خود را طی چند ماه گذشته تجربه کردند. انتشار اطلاعات اقتصادی ضعیف چین، اروپا و آمریکا باعث شده افزایش از ترس از رکود اقتصاد نگرانی درمورد عرضه را خنثی کند.
پس‌از این‌که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد کشورش به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده انرژی دنیا تولید خود را در پاسخ به تعیین سقف قیمت برای صادرات نفت کاهش می‌دهد، قیمت نفت بیش‌از یک درصد افزایش یافت. اما افزایش بیشتر از حد انتظار قیمت‌های مصرف‌کننده در آمریکا در ماه گذشته میلادی و خبر آغاز به کار خط لوله کی‌استون، این افزایش قیمت را خنثی کرد و قیمت هر دوی شاخص‌های نفتی را بیش‌از یک دلار پایین آورد. خط لوله کی‌استون در اوایل هفته گذشته به‌دنبال نشت ۱۴ هزار بشکه نفت در کانزاس بسته شده بود.
 شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا در ماه گذشته میلادی، به‌دنبال افزایش هزینه خدمات در این کشور بیش‌ازحد انتظار افزایش یافت. این خبر احتمالاً باعث می‌شود بانک مرکزی آمریکا سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تری در پیش بگیرد و نرخ بهره را بیش‌از پیش افزایش دهد.
 نفت برنت و نفت آمریکا هردو ۱۰ درصد از ارزش خود را طی یک هفته گذشته از دست دادند. این بیشترین کاهش قیمت برای نفت آمریکا از اوایل بهار و برای نفت برنت از اواسط تابستان بود.
 برخی تحلیلگران آمریکا هشدار داده‌اند اگر قیمت نفت این کشور به زیر ۷۰ دلار در هر بشکه برسد، احتمالاً تا ۶۰ دلار هم پایین می‌آید.

source

توسط ecokhabari