ارزش معاملات بورس انرژی ایران در هفته دوم آذرماه ۲۳ هزار و ۳۷۶ میلیارد و ۵۴۸ میلیون ریال بود و بدین ترتیب معاملات انجام‌شده در بورس انرژی ایران در هفته گذشته، حدود ۳ برابر هفته پیش از آن بود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از بورس انرژی ایران، حدود ۹۶ درصد معاملات این هفته در بازار فیزیکی انجام شد و سهم معاملات تابلوی بازار فیزیکی فراورده‌های هیدروکربوری در هفته دوم آذرماه ۱۲۸ هزار و ۶۰۷ تن فراورده به ارزش ۲۲ هزار و ۴۳۴ میلیارد و ۱۸ میلیون ریال بود. سهم رینگ بین‌الملل از این معاملات ۱۶ هزار و ۷۰۴ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال و سهم رینگ داخلی ۵ هزار و ۷۲۹ میلیارد و ۶۸۸ میلیون ریال بود. در این هفته به‌ترتیب فراورده‌های نفتای کامل، نفتای سبک و گازوئیل در رینگ بین‌الملل و فراورده‌های نفتا، متانول و برش سنگین در رینگ داخلی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.
ارزش معاملات ۴۷ هزار و ۷۵۸ ورقه سلف موازی استاندارد فروخته‌شده در این هفته بیش از ۸۳۰ میلیارد و ۵۹۸ میلیون ریال بود. هزار و ۹۵۰ ورقه گواهی ظرفیت به ارزش ۱۰۵ میلیارد و ۸۵ میلیون ریال، ۶ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۶۰ کیلووات‌ساعت برق به ارزش ۴ میلیارد و ۳۸۹ میلیون ریال و ۱۸ قرارداد آتی به ارزش ۲ میلیارد و ۴۵۸ میلیون ریال نیز در هفته دوم آذرماه دادوستد شد.
عرضه‌های شنبه
امروز شنبه قرار است ۱۶ هزار و ۱۶ تن فراورده هیدروکربوری در بورس انرژی ایران عرضه شود.
همچنین، ۱۰ هزار تن ته‌مانده تصفیه‌شده واحد RCD پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند، ۵۰۰ تن هیدروکربن سبک حاصل از برش اول و ۵۰۰ تن هیدروکربن سبک حاصل از برش دوم میعانات گازی پارس جنوبی شیرین‌سازی‌نشده پتروشیمی بهتازشیمی در رینگ بین‌الملل و ۵ هزار و ۱۶ تن میعانات گازی پالایش گاز ایلام در رینگ داخلی عرضه خواهد شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari