در جریان معاملات امروز ۲۲ آذر ماه، شاخص هم‌وزن با ۹ هزار و ۷۴۱ واحد (۲.۳۲ درصد) افزایش به رقم ۴۳۰ هزار و ۱۲۵ واحد و شاخص کل بورس تهران نیز با افزایش ۴۵ هزار و ۱۳۳ واحد (۳.۲۰ درصد) به تراز یک میلیون و ۴۵۴ هزار واحد رسید.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، در جریان معاملات امروز ‌سه‌شنبه، ۲۲ آذر ماه، بیش از ۱۳ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۶ هزار و ۱۹۲ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.
گروه خودرو در جریان معاملات امروز با ۷۱ هزار و ۱۸۲ معامله به ارزش ۶ هزار و ۶۲۲ میلیارد ریال در صدر گروه‌های بورسی نشست. همچنین به ترتیب، گروه فلزات اساسی با ۵۴ هزار و ۷۳۱ معامله به ارزش ۶ هزار و ۷۶ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۳۱ هزار و ۱۲۵ معامله به ارزش ۳ هزار و ۶۶۱ میلیارد ریال، گروه فرآورده های نفتی با ۲۵ هزار و ۶۶۵ معامله به ارزش ۲ هزار و ۵۴۳ میلیارد ریال و گروه چند رشته‌ای صنایع با ۲۴ هزار و ۴۴۶ معامله به ارزش ۲ هزار و ۳۵۳ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.
در جریان معاملات امروز، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۴ هزار و ۶۲۹ واحد، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۴ هزار و ۶۱۱ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۴ هزار و ۴۳۱ واحد، شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با ۲ هزار و ۱۳۴ واحد و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با ۲ هزار و ۱۲۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشت.
در مقابل، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با ۷۵۶ واحد، گروه صنعتی پاکشو با ۱۳ واحد، شرکت تولیدمحور خودرو با ۵.۷ واحد، شرکت سیمان داراب با ۵ واحد و شرکت ایرکا پارت صنعت با ۲ واحد بیشترین تاثیر منفی بر کاهش شاخص را داشتند.
نگاهی بر معاملات فرابورس
در جریان معاملات امروز، (سه شنبه، ۲۲ آذر ماه) شاخص کل فرابورس با افزایش ۲۱۸.۷۶ واحدی به رقم ۱۸ هزار و ۸۲۰ واحد رسید.
همچنین بیش از ۵ میلیارد و ۲۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۶ هزار و ۹۶۲ میلیارد ریال دادوستد شد.
در جریان معاملات امروز فرابورس ایران، شرکت پلیمر آریا ساسول با ۴۳ واحد، شرکت پتروشیمی زاگرس با ۲۲ واحد، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین با ۱۹.۸۲ واحد، شرکت پتروشیمی تندگویان با ۱۸ واحد و شرکت فولاد هرمزگان جنوب با ۱۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند.
شرکت بیمه پاسارگاد با ۱۱۲ واحد، شرکت پتروشیمی مارون با ۱.۴۷ واحد، شرکت صنعتی مینو با ۰.۷۳ واحد، شرکت مجتمع صنعتی آرتاویل تایر با ۰.۴۳ واحد و شرکت توسعه سرمایه و صنغت عدیر با ۰.۱۲ واحد بیشترین تاثیر منفی بر کاهش شاخص را داشتند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari