حسن نوروزی گفت: سازمان بورس نسبت به راه‌اندازی سامانه افشا تخلفات مدیران بازار سرمایه با جدیت برخورد کند. چرا که با عملیاتی شدن این سامانه، علاوه بر افزایش شفافیت در بازار اعتماد سهامداران نیز جلب خواهد شد. همچنین مجلس خواستار این است که بانک مرکزی و تمامی سازمان‌های اقتصادی کشور نیز سامانه‌هایی به منظور افشای تخلفات مدیرانی راه‌اندازی کنند که بدون توجه به قوانین و مقررات حاکم بر آن سازمان، دست به تخلف می‌زنند.
حسن نوروزی، نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس با تأکید بر اجرایی شدن بند چ ماده ۳۶ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) گفت: فلسفه وضع این قانون، بازدارندگی است و مدیران باید توجه کنند که اگر تخلفاتی داشته باشند، اسامی آن‌ها برای جامعه افشا خواهد شد.
وی افزود: مجلس خواستار این است که بانک مرکزی و تمامی سازمان‌های اقتصادی کشور نیز سامانه‌هایی به منظور افشای تخلفات مدیرانی راه‌اندازی کنند که بدون توجه به قوانین و مقررات حاکم بر آن سازمان دست به تخلف می‌زنند.
نوروزی در ادامه با تاکید به اینکه ضروری است سازمان‌ها سامانه‌های خود را به سامانه پولشویی کشور مستقر در وزارت اقتصاد متصل کنند، گفت: توقع مجلس از سازمان بورس برای راه اندازی این سامانه بسیار است که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد راه‌اندازی آن باشیم.
این نماینده خاطرنشان کرد: سازمان بورس باید نسبت به اجرای این ماده و راه‌اندازی سامانه با جدیت برخورد کند. چرا که این موضوع باعث می‌شود انگیزه فعالان بازار تقویت و اعتماد مردم به این حوزه افزایش یابد و همچنین با عملیاتی شدن این سامانه، علاوه بر افزایش شفافیت در بازار سرمایه اعتماد سهامداران نیز جلب خواهد شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari