معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از شکل‌گیری سبدگردان‌های الگوی کشت و کشاورزی قراردادی در سال آینده خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمد قربانی معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در “نشست پیگیری اجرای الگوی کشت و کشت قراردادی” که با حضور جمعی از مدیران ستادی و استانی در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، گفت: باید الگوی کشت و کشاورزی قراردادی باهم پیوند و پیوست بزنیم.
وی ادامه داد: راه برون‌رفت از مشکلات بازار، کشاورزی قراردادی است که مقام معظم رهبری در سال‌های مختلف بر آن تأکید داشتند.
به گفته معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، در سال آینده با شکل‌گیری سبدگردان‌ها الگوی کشت و کشاورزی قراردادی را عملیاتی می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۲ ردیف برای “یارانه الگوی کشت” لحاظ شده است، تصریح کرد: این مهم، پشتیبانی برای طرح الگوی کشت خواهد بود.
قربانی یکی از ملزومات اجرایی الگوی کشت را رصد مستمر رفتار کشاورزان عنوان کرد و ادامه داد: باید در الگوی کشت به صورت مستمر رفتار کشاورزان را رصد کنیم و متناسب با آن رفتار کنیم.
به گفته وی، نگاه وزارت کشاورزی به مجموعه استان‌ها نگاه راهبردی بوده و این نگاه به صورت مقطعی نیست.
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر این که امنیت معیشتی کشاورزان با الگوی کشت رقم خواهد خورد، گفت: کشاورزان پای امنیت غذایی کشور ایستاده‌اند و در زمان‌هایی با تولید محصولات با قیمت سربه‌سر و یا زیان به تولید ادامه داده‌اند تا کشور دچار مشکل نشود.
قربانی با بیان این که توسعه کشاورزی بیش از فیزیکی بودن نهادی است، یادآور شد: با روحیه بسیجی و مدیریت جهادی در استان‌ها کشاورزی قراردادی در ۲ میلیون هکتار از مزارع گندم محقق خواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari