شماره ۲۰۷ ماهنامه بورس تهران با عنوان «جایگاه تحلیل در بازار سرمایه» به تازگی منتشر شد که در آن به موضوعاتی اعم از عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در نخستین ماه فصل پاییز، ضرورت آگاهی داشتن مسئولان اقتصادی از تاریخ اقتصاد کشور و… پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، نخستین رسانه بازار سرمایه با نام «ماهنامه بورس» در سال ۱۳۷۶ با رویکرد خبری‌، تحلیلی و آموزشی‌ آغاز به کار کرد.
در شماره ۲۰۷ این ماهنامه، پس از مروری بر رویدادهای خبری، در بخش «پرونده ویژه»، جایگاه «تحلیل» در معاملات بازارهای مالی شده است.
در بخش «تحلیل صنعت»، افزون بر وضعیت صنعت پلی‌پروپیلن در جهان و خاورمیانه، این صنعت در داخل کشور و بازار سرمایه بررسی شده است. همچنین، به این پرسش که «چه سودآوری در انتظار شرکت‌های فعال در صنعت پلی‌پروپیلن خواهد بود؟» پاسخ داده شده است.
در بخش «خلاصه عملکرد صندوق‌ها»، عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در نخستین ماه فصل پاییز مورد توجه قرار گرفته است. در این بخش، به موضوعاتی همچون ترکیب و ارزش دارایی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری و وضعیت ورود و خروج نقدینگی در صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ماه یاد شده پرداخته شده است.
در بخش «گپ‌وگفت»، موضوع «ضرورت آگاهی داشتن مسئولان اقتصادی از تاریخ اقتصاد کشور» از نگاه چهره‌های بازار سرمایه به تصویر در آمده است.
در بخش «آشنایی با اساتید مالی کشور»، عضو هیات علمی دانشگه سمنان به موضوع رفع مشکلات پیرامون تامین مالی شرکت‌ها با معرفی ابزارهای مالی نوین پرداخته است.
در بخش «معرفی فعالان بازار سرمایه»، مدیریت امور حقوقی و قراردادهای شرکت بورس تهران و تالار بورس منطقه‌ای استان فارس معرفی شده است.
در بخش «مقالات»، علاقمندان می‌توانند «نیاز جامعه به مالی ـ درمانی» را مطالعه کنند.
در بخش پایانی با عنوان «الفبای بورس»، «تصمیم‌گیری تحت شرایط عدم قطعیت و ریسک از نظر روان‌شناختی و اقتصاد عصبی» و بخش بیستم و یکم «گذری بر مرزهای علم مالی» آمده است.
برای مشاهده شماره ۲۰۷ ماهنامه بورس تهران اینجا را کلیک کنید.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari