قیمت نفت در پایان معاملات روز گذشته (دوشنبه) افزایش یافت؛ این در حالی است که خوش‌بینی درباره کاهش محدودیت‌های کووید-۱۹ چین بر ترس از رکود جهانی که بر تقاضای انرژی تأثیر می‌گذارد، غلبه کرده است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از سی ان بی سی، در انتهای معاملات روز گذشته، قیمت قیمت نفت خام با ۹۰ سنت افزایش به ۷۵ دلار و ۱۹ سنت رسید و قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۷۶ سنت افزایش به ۷۹ دلار و ۸۰ سنت در هر بشکه رسید. قیمت‌های نفت در روز گذشته، رشد را کاهش دادند.
اگرچه چین، بزرگترین واردکننده نفت خام جهان، پس از کاهش محدودیت‌های حرکتی توسط پکن در حال تجربه سومین موج انتظار ابتلا به کووید-۱۹ است، اما براساس منابع آگاه این کشور قصد دارد در حمایت از اقتصاد در سال ۲۰۲۳، تقاضای خود را افزایش دهد.
به گفته نعیم اسلم، تحلیلگر کارگزاری Avatrade، چین متعهد شده است که با بدبینی‌ها درباره اقتصاد خود مبارزه کند و برای تقویت رشد اقتصادی هر کاری که لازم است انجام خواهد داد.
این در حالی است که باب یاوگر، مدیر معاملات آتی انرژی در میزوهو اظهار کرد: «واقعیت اینجا این است که ما هنوز در ترس از یک رکود بزرگ در افق اقتصادی به سر می‌بریم که هنوز از بین نرفته است. این ترس، کسب دستاوردهای بزرگ را دشوار خواهد بود.»
پس از حمله روسیه به اوکراین در ماه فوریه، نفت اوایل سال به بالاترین حد خود یعنی ۱۴۷ دلار در هر بشکه رسید. از آن زمان به دلیل نگرانی های مربوط به عرضه به دلیل ترس از رکود، بیشتر سودهای امسال کاهش یافته است.
وزرای انرژی اتحادیه اروپا روز دوشنبه پس از هفته‌ها مذاکره درباره اقدام اضطراری که در تلاش برای مهار بحران انرژی در سراسر اتحادیه اروپا اختلاف نظر ایجاد کرده، با سقف قیمت گاز موافقت کردند.
استفان برنوک از کارگزار نفت PVM گفت: «چشم انداز افزایش بیشتر نرخ ها به رشد اقتصادی در سال جدید ضربه می زند و با انجام این کار، تقاضا برای نفت را محدود می کند.»
قیمت نفت و طلا در معاملات امروز
به گزارش سنا از سی ان بی سی، قیمت نفت برنت در معاملات امروز، سه‌شنبه، ۲۰ دسامبر، در ساعت ۹:۰۵ به وقت تهران، با کاهش ۰.۰۱ درصدی در هر بشکه، ۷۹ دلار و ۷۹ معامله شد.
همچنین تا لحظه تنظیم گزارش، افزایش ۰.۴۱درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۷۵ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.
طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، افزایش ۰.۰۵ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۷۹۸ دلار و ۴۰ سنت معامله شد.
نقره نیز با کاهش ۰.۲۳ درصدی، ۲۳ هزار و ۱۴۵ دلار معامله شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari