امیر مهدی صبایی گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار با توجه به وظایف نظارتی خود و در راستای حفظ حقوق سهامداران معاملات صورت گرفته روز گذشته گروه خودرویی را با دقت مضاعف بررسی و در صورت بروز هرگونه مصادیق تخلف با خاطیان برخورد انضباطی خواهد نمود. همچنین رسانه‌هایی که اقدام به نشر و یا بازنشر اخبار کذب نموده‌اند، پس از بررسی و محرز شدن تخلف، به مراجع ذیربط معرفی خواهند شد.
امیر مهدی صبایی، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، گفت: پیرو شایعات منتشر شده در خصوص عدم عرضه خودرو در بورس کالا، در برخی از خبرگزاری‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی، که منتج به بروز تغییراتی در روند معاملات این گروه (و سایر نمادهای مرتبط حسب مورد) در روز دوشنبه مورخ ۲۸ آذر شد، سازمان بورس و اوراق بهادار با توجه به وظایف نظارتی خود و در راستای حفظ حقوق سهامداران معاملات صورت گرفته در این روز را با دقت مضاعف بررسی و در صورت بروز هرگونه مصادیق تخلف با خاطیان برخورد انضباطی خواهد نمود.
وی افزود: همچنین پیگیری حقوقی در خصوص عاملین انتشار اخبار کذب که به هر نحو بر بازار سرمایه اثرگذار بوده و منتج به ایجاد نوسان در بازار شود، صورت خواهد گرفت و رسانه‌هایی که اقدام به نشر و یا بازنشر اخبار کذب نموده‌اند، پس از بررسی و محرز شدن تخلف، به مراجع ذیربط معرفی خواهند شد.
صبایی در پایان خاطرنشان کرد: اصلاح جریان حاکمیت شرکتی در گروه خودرویی آغازشده و این روند غیر قابل بازگشت است؛ همچنین به سهامداران توصیه می‌شود اخبار را از مراجع رسمی دنبال نمایند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari